HT Prva liga - 20. kolo

[VIDEO/FOTO] Osijek nakon pobjede nad Hajdukom opet lider prvenstva; Kleinheisler zabio prekrasan gol, gosti utakmicu završili s desetoricom igrača

  • Autor: S.Š. / Hina
  • Zadnja izmjena 06.02.2021 22:27
  • Objavljeno 06.02.2021 u 17:00
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

U derbiju kola i prvoj utakmici 20. dionice HT Prve lige, Osijek je pobijedio Hajduka 2:0. Možda i ključni detalj bio je drugi Mujakićev žuti karton u 50. minuti, zbog čega su gosti do kraja dvoboja igrali s igračem manje

Bila je to tvrda i čvrsta utakmica, a možda i ključni trenutak dogodio se u 51. minuti kada je Hajduk ostao s igračem manje nakon što je isključen Nihad Mujakić.

Osijek je s igračem više zabio dva gola, a strijelci su bili Laszlo Kleinheisler (59) i Ramon Mierez (89).

Otkako je Nenad Bjelica preuzeo Osijek, momčad ima devet pobjeda u devet domaćih prvenstvenih utakmica, uz gol razliku 17-2. Dodajmo i kako Osijek u posljednjih šest domaćih utakmica nije primio gol (Dinamo, Šibenik, Varaždin, Istra, S. Belupo, Hajduk), a postigao ih je deset.

Za njegovog kolegu na suparničkoj klupi, Talijana Paola Tramezzanija bio je to već treći poraz u pet susreta otkako je preuzeo splitski sastav.

Osijek je već u trećoj minuti mogao do vodstva. Nakon Simićeve pogreške, Mierez se našao u dobroj šansi, no obranio je Kalinić. Osam minuta kasnije Hajduk je umalo ostao s igračem manje. Simić je na centru izgubio loptu, Mierez je krenuo prema vratima, no Simić ga je povukao za dres i napadač Osijeka je pao. Sudac Ivan Bebek je pokazao žuti karton za Hajdukova stopera, a svoju odluku je provjerio pregledavši tv snimku ostavši dosljedan.

Hajduk je najbliže golu bio u 30. minuti kada je Atanasov pucao, ali pored gola. Možda i ključni trenutak dogodio se u 51. minuti kada je gostujući branič Nihad Mujakić isključen zbog drugog žutog kartona nakon što je prvog zaradio u posljednjoj minutu prvog dijela.

Osam minuta kasnije domaćin je poveo sjajnim pogotkom Kleinheislera. Bohar ga je proigrao na 18 metara od suparničkih vratiju, varkom se Mađar oslobodio Jurića i onda neobranjivim udarcem desnom nogom naciljao gornji lijevi kut ispruženog, ali nemoćnog Kalinića.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Mierez pogotkom u 89. minuti. Argentinski napadač je pobjegao obrani Hajduka i mirno zabio pokraj Kalinića.

Osijek je pobjedom protiv Hajduka ponovo preuzeo vrh ljestvice sa 45 bodova, tri više od Dinama, dok je Hajduk ostao na petoj poziciji sa 23 boda.

Sve utakmice UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

  • +4
  • +1

Osijek - Hajduk (20. kolo HT Prve lige)

Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

Hrvatska 1. liga
OsijekHajduk2:0
LokomotivaRijeka2:3
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Osijek20143345
2.Dinamo Zagreb19133342
3.Gorica18103533
4.Rijeka1793530
5.Hajduk19721023
6.Slaven Belupo1855820
7.Šibenik18621020
8.Varaždin19531118
9.Lokomotiva19361015
10.Istra 196117341013
Sljedeće utakmice
7.2.ŠibenikVaraždin
7.2.Istra 1961Dinamo Zagreb
8.2.Slaven BelupoGorica
10.2.ŠibenikIstra 1961
10.2.RijekaHajduk

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!