BUNDESLIGA

[FOTO] Niti 'd' od derbija: Stanišićev Bayern deklasirao Bayer, usred Leverkusena pukla petarda

17.10.2021 u 18:50

U derbiju osmog kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern Munchen je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen sa 5:1 vrativši se na vrh Bundeslige

"Bavarci" su odigrali fantastično prvo poluvrijeme u kojem su postigli pet golova, a potom su u nastavku spustili "nogu s gasa".

Bayern je pet golova zabio u prvih 37 minuta utakmice, a u povijesti Bundeslige samo su dva kluba brže zabila pet golova u jednom susretu - Borussija Dortmund protiv Schalkea 1964. godine (23 minute), te Karlsruhe iste godine protiv Eintrachta (30 minuta).

Prva dva gola zabio je Robert Lewandowski (3, 30), koji je tako stigao do brojke od devet golova ove sezone, koliko je zabio i napadač Borussije Dortmund Erling Haaland. Na 3:0 je povisio Thomas Muller (34), a među strijelce se upisao i Serge Gnabry (35, 37). U nastavku susreta Patrik Schick je u 55. minuti zabio utješni pogodak za "Apotekare".

• +4
Bayer - Bayern, Bundesliga, 17.10.2021. Izvor: EPA / Autor: SASCHA STEINBACH

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je za Bayern igrao od 40. minute zamijenivši ozlijeđenog Alphonsa Daviesa.

U posljednjem susretu osmog kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg i Arminija su odigrali 1:1.

Bio je to derbi začelja, a nakon ove utakmice obje momčadi su ostale u opasnoj zoni.

Domaćin je poveo u 19. minuti golom Reecea Oxforda, a izjednačio je Jacob Laursen u 77. minuti.