ENGLESKA LIGA

[FOTO] Newcastle ostao zabetoniran na predzadnjem mjestu; Everton doživio debakl kod kuće; City prizemljio najugodnije iznenađenje lige

23.10.2021 u 20:41

Nogometaši Watforda iznenađujuće su kao gosti na Goodison Parku svladali Everton sa 5:2 (1:1) u susretu 9. kola engleskog prvenstva

Domaći su sve do 78. minute vodili sa 2:1 golovima Daviesa (3) i Richarlisona (63), dok je pogodak za goste psotigao King (13). No, u samoj završnici dogodio se veliki preokret, Kucka (78) je poravnao na 2-2, a onda je King (80, 86) s dva gole odveo Watford do 4:2 da bi konačni rezultat postavio Dennis (90+1). Watford je sada 14. sa 10 bodova, dok je Everton ostao osmi sa 14.

Dodajmo kako su Crystal Palace i Newcastle, koji je nedavno dobio najbogatijeg vlasnika na svijetu, odigrali 1:1, pa su gosti ostali na katastrofalnoj predzadnjoj poziciji u prvenstvu.

• +3
Crystal Palace - Newcastle United, Premiership, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Simon Dael / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ranije u subotu je vodeći sastav engleskog prvenstva Chelsea na svom je Stamford Bridgeu deklasirao posljednji Norwich City sa 7:0, a hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić sudjelovao je s dvije asistencije.

Mateo Kovačić je odličnim okomitim proigravanjem uposlio Hudson-Odoija za drugi gol na utakmici u 18. minuti, da bi u 57. minuti pronašao Chilwella u kaznenom prostoru gostiju, a lijevi branič Chelseaja je preciznim udarcem s dvanaestak metara pogodio suprotni kut za 4:0.

• +9
FC Chelsea - Norwich City, engleska liga, 23.10.2021. Izvor: EPA / Autor: ANDY RAIN

Realno, utakmica vodećeg Chelseaja i posljednjeg Norwich Cityja bila je jednosmjerna. Prvi gol na utakmici postigao je Mount već u 8. minuti, a u prvom poluvremenu se u strijelce upisao i James u 42. minuti. Peti gol djelo je Aaronsa koji je postigao autogol u 62. minuti, da bi konačni rezultat postavio Mount s još dva gola u završnici, prvo iz kaznenog udarca u 85. minuti te na dodavanje Loftus-Cheeka u prvoj minuti nadoknade.

Engleski nogometni prvak Manchester City zasjeo je na drugo mjesto ljestvice Premier lige nakon što je u posljednjem susretu subotnjeg programa 9. kola kao gost svladao najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone Brighton and Hove Albion sa 4:1

City je poveo u 13. minuti nakon skandalozne procjene sudaca koji nisu označili prekršaj Gabriela Jesusa na domaćem vrataru Sanchezu u petercu. Sanchez je zbog primljenog udarca ispustio loptu koju je Gundogan proslijedio u mrežu, uslijedila je provjera putem VAR-a nakon koje je glavni sudac Friend iznenađujuće pokazao na centar. City je pobjedu potvrdio s dva gola Fodena iz protunapada u 28. i 31. minuti, da bi u nastavku domaći uspjeli smanjiti kaznenog udarca kojega je uspješno izveo Mac Allister u 81. minuti, a u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Mahrez je pogodio za konačnih 4:1.

Drugi City sada ima 20 bodova, dva manje od vodećeg Chelseaja, a dva više uz utakmicu više od trećeg Liverpoola. Brighton je četvrti sa 15 bodova.