VELIČANSTVENA VEČER

[FOTO] Modrić i Real bolji od Perišića, Brozovića i Intera, Toni Kroos se priključio Luki u ispisivanju povijesti Kraljevskog kluba

08.12.2021 u 00:01

U skupini D Lige prvaka su se u međusobnom dvoboju u Madridu Real i Inter borili za prvo mjesto na ljestvici. Talijanskom prvaku je trebala pobjeda za skok na tron, no već od 17. minute Inter je bio u minusu

Sjajno je, tada, s petnaestak metara suparničku mrežu naciljao Toni Kroos. Bio je to, ujedno, tisućiti pogodak Reala u povijesti Kupa prvaka / Lige prvaka.

Kao i u prvom međusobnom susretu na San Siru, Inter nije igrao loše i imao je brojne prilike, ali su sve ostale neiskorištene. Potom je u 64. minuti pocrvenio gostujući igrač Barrella, a konačnih 2:0 postavio je Marco Asensio u 79. minuti.

• +4
Real Madrid - Inter, Liga prvaka, 7.12.2021. Izvor: EPA / Autor: Chema Moya

Inače, Real je u ovom ogledu kapetanski vodio hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je upisao veliki jubilej, stotu utakmicu u karijeri u Ligi prvaka. Time je postao prvi Hrvat u povijesti s takvim dosegom. Modrić je odigrao svih 90 minuta.

U redovima Intera cijelu je utakmicu odigrao Ivan Perišić, dok je nakon sat vremena igru napustio Marcelo Brozović.

U drugom susretu ove skupine Šahtar je bio sasvim blizu prve pobjede u sezoni, ali je primio gol od Nikolova u 93. minuti te je remizirao kao domaćin protiv Šerifa 1:1. Bez obzira na rezultat ove utakmice Šerif je bio siguran treći, a Šahtar posljednji.