NJEMAČKA LIGA

[FOTO] Kiks Bayerna kod Kramarićevog Hoffenheima; Borna Sosa asistirao u 90. minuti za bod Stuttgarta

12.03.2022 u 18:01

Nogometaši Bayerna iz Münchena odigrali su na gostujućem terenu neriješeno 1:1 protiv Hoffenheima u utakmici 26. kola Bundeslige

Četiri dana nakon demoliranja Salzburga (7:1) u Ligi prvaka, Bavarci nisu nastavili u istom stilu, te su ubilježili drugi uzastopni remi u Bundesligi. Domaćini su poveli preko Christopha Baumgartnera (32), a Robert Lewandowski je odgovorio u trećoj minuti nadoknade prvog dijela.

Branitelj naslova imao je velike šanse za vodstvo u drugom poluvremenu, ali i remi duguje svom vrataru Manuelu Neueru, autoru odlučujućih obrana, među kojima je i najveća ona iz 79. minute, kada je obranio udarac Andreja Kramarića.

Kramarić je igrao sve do 93. minute, a Josip Stanišić ostao na klupi Bayerna.

Klub iz Münchena je prvi na ljestvici sa 60 bodova, 10 bodova više, ali i dvije utakmice više od drugoplasirane Borussije Dortmund. Hoffenheim je peti na ljestvici s 44 boda.

• +5
Hoffenheim - Bayern, Bundesliga, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK

Union Berlin je kod kuće odigrao 1:1 protiv Stuttgarta. Union je poveo u 41. minuti golom Taiva Avonjija, a bod Stuttgartu osigurao je Saša Kalajdžić golom u 90. minuti i to na asistenciju Borne Sose.

Berlinska momčad nalazi se na sedmom mjestu s 38 bodova, a Stuttgart ima 23 boda na 16. mjestu koje vodi u baraž za opstanak u ligi.

Nogometaši Freiburga su na svom terenu pobijedili Wolfsburg rezultatom 3:2. Freiburg je poveo s 2:0 golovima Vincenza Griffa u sedmoj i 44. minuti, a Wolfsburg je izjednačio golovima Maxa Cruzea u 52. i Maximiliana Arnolda u 84. minuti. Pobjedu domaćima donio je Niko Shloterbek golom u 87. minuti.

Freiburg ima 12 pobjeda i 44 boda na četvrtom mjestu na tablici, a Wolfsburg je nakon 13. poraza 12. na ljestvici s 31 bodom.

Borussia Mönchengladbach se ponovno odmaknula od zone ispadanja nakon što je u 26.kolu Bundeslige pobijedila kod kuće s 2:0 Herthu Berlin, koja je sada u poziciji ispadanja.

U 24. minuti Francuz Marcus Thuram je srušen, a njegov sunarodnjak Alassane Pléa realizirao je jedanaesterac za 1:0, a konačan ishod postavio je njemački internacionalac Matthias Ginter udarcem glavom nakon kornera u 60. minuti. S 30 bodova Borussia ostaje 13., dok je Hertha s 23 boda sada 17., pretposljednja i u poziciji je ispadanja.

• 1. Bayern München 26 19 3 4 77:28 60
  • 2. Borussia Dortmund 24 16 2 6 64:37 50
  • 3. Bayer Leverkusen 25 13 6 6 64:40 45
  • 4. Freiburg 26 12 8 6 43:29 44
  • 5. Hoffenheim 26 13 5 8 49:37 44
  • 6. Leipzig 25 12 5 8 51:29 41
  • 7. Union Berlin 26 10 8 8 33:34 38
  • 8. Köln 25 9 9 7 36:39 36