TALIJANSKO PRVENSTVO

[FOTO] Juventus rutinski do bodova protiv Udinesea; Lazio s lakoćom do gostujućeg trijumfa

  • Autor: D. S. / Hina
  • Zadnja izmjena 15.01.2022 22:51
  • Objavljeno 15.01.2022 u 22:50
tportal

Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Juventusa rutinskom su se 2:0 domaćom pobjedom protiv Udinesea u susretu 22. kola talijanskog prvenstva uspjeli bodovno poravnati s četvrtom Atalantom na ljestvici

Juventus je u vodstvo doveo Dybala (19) preciznim udarcem sredinom prvog poluvremena, a konačni rezultat je udarcem glavom pred kraj postavio McKennie (79).

Peti Juventus sada ima 41 bod, kao i četvrta Atalanta, ali je odigrao dvije utakmice više od sastava iz Bergama. Udinese je 14. sa 20 bodova.

  • +5
  • +2

Juventus - Udinese, Serie A, 2021/22.

Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

Ranije u subotu je Lazio lakoćom sa :0 kao gost svladao posljednju Salernitanu. Dvoboj je praktički bio riješen već nakon prvih 10 minuta kada je dva puta mrežu domaćih tresao Immobile (7, 10), pa je ostatak susreta bio odrađivanje posla, a konani rezultat postavio je Lazzari (66). Lazio je ovom pobjedom stigao na šesto mjesto sa 35 bodova, dok je Salernitana na dnu sa 11.

Torino, koji vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, kao gost je svladao Sampdoriju sa 2:1. Domaće je u vodstvo doveo Caputo (18) nakon velike pogreške vratara Milinković-Savića, no Singo (27) je vrlo brzo uspio poravnati, da bi bolju igru Torina u nastavku pobjedničkim pogotkom okrunio Praet (67).

Josip Brekalo igrao je za Torino do 84. minute, dok je Marko Pjaca u igru ušao u 83. minuti. Ovom pobjedom deveti Torino je stigao do 31 boda, dok je Sampdoria 15. sa 20 bodova. Na vrhu je Inter sa 49 bodova, jednim više uz utakmicu manje od drugog Milana.

Italija 1. liga

Sampdoria-Torino1:2
Salernitana-Lazio0:3
Juventus-Udinese2:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Inter Milano20154149
2.Milan21153348
3.Napoli21134443
4.Atalanta20125341
5.Juventus22125541
6.Lazio22105735
7.Roma21102932
8.Fiorentina20102832
9.Torino2194831
10.Sassuolo2177728
11.Empoli2184928
12.Verona2176827
13.Bologna2083927
14.Udinese2048820
15.Sampdoria22551220
16.Spezia21541219
17.Venezia20451117
18.Cagliari21371116
19.Genoa21191112
20.Salernitana20321511

Sljedeće utakmice

16.1.Sassuolo-Verona
16.1.Venezia-Empoli
16.1.Roma-Cagliari
16.1.Atalanta-Inter Milano
17.1.Bologna-Napoli
17.1.Milan-Spezia
17.1.Fiorentina-Genoa
21.1.Verona-Bologna
22.1.Genoa-Udinese
22.1.Inter Milano-Venezia

Pratite nas na društvenim mrežama:

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!