PREMIERSHIP

[FOTO] Čak deveti remi Newcastlea i to protiv izravnog konkurenta za ostanak, a još ga je na ljestvici preskočio i slabašni Norwich City

15.01.2022 u 18:32

Nogometaši Norwich Cityja pobjegli su s posljednjeg mjesta ljestvice engleskog prvenstva 2:1 domaćom pobjedom protiv Evertona u 22. kolu, a sastav iz Liverpoola je ovim novim neuspjehom u sve težoj poziciji u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa

Norwich je brzopotezno stigao do prednosti od 2:0 s dva gola u razmaku od samo dvije minute, autogolom Keanea (16-ag) i golom Idaha (18), a Everton je do kraja dvoboja uspio tek smanjiti na 2-1 preko Richarlisona (60).

Norwich je sada 18. sa 13 bodova, jednim manje od 17. Watforda koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, a jednim više od 19. Newcastle Uniteda, odnosno dva više uz četiri odigrane utakmice više od posljednjeg Burnleya. Everton je ostao na 19 bodova i sada je 15.

U susretu izravnih oonkurenata za ostanak Newcastle i Watford su igrali 1:1. Domaće je u prednost doveo Saint-Maximin (49), no Joao Pedro (87) je osigurao važan bod gostima.

• +3
Newcastle United - Watford, Premiership, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Owen Humphreys / PA Images / Profimedia

Ranije u subotu je u derbiju kola branitelj naslova i vodeći sastav na ljestvici Manchester City je kao domaćin svladao drugoplasirani Chelsea sa 1:0. Pogodak za 12. uzastopnu prvenstvenu pobjedu Cityja postigao je Kevin De Bruyne preciznim prizemnim udarcem sa 20-ak metara u 70. minuti. Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je čitavu utakmicu za Chelsea.

Vodeći City sada ima 56 bodova, 13 više od drugog Chelseaja, a 14 više uz dvije utakmice više od trećeg Liverpoola.