španjolska liga

[FOTO] Ivan Rakitić asistent u kišnom remiju Seville i Bacelone; Villarreal 'petardom' počastio Alaves

21.12.2021 u 23:43

U odgođenoj utakmici 4. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla i Barcelona su na kišom natopljenom Sanchez Pizjuanu odigrali 1:1

U teškim, kišnim uvjetima na stadionu Sanchez Pizjuan Sevilla je povela u 32. minuti, kad je u uigranoj akciji Ivan Rakitić poslao prizemu loptu iz kuta na 11 metara, a tamo je natrčao Papu Gomez i kroz šumu nogu ju poslao u donji desni kut Barceloninog gola.

I Barcelona je do izjednačenja došla nakon udarca iz kuta. Ousmane Dembele je ubacio na visinu peterca, gdje je najviši u skoku bio Ronald Araujo i glavom poslao loptu u donji desni kut.

Sevilla je u 64. minuti ostala s igračem manje. Jordi Alba je isprovocirao Julesa Koundea koji je ga je iz neposredne blizine pogodio loptom u lice, a sudac Del Cerro mu je bez razmišljanja pokazao crveni karton.

Brojčanu prednost Barcelona nije uspjela iskoristiti, iako je imala čak 22 udarca, 17 više od Seville, od toga šest unutar okvira. Sevilla je imala samo jedan udarac unutar okvira i ta je lopta završila u mreži.

• +16
FC Sevilla - FC Barcelona, španjolska liga, 21.12.2021. Izvor: EPA / Autor: Julio Munoz

Ivan Rakitić je za Sevillu igrao do 70. minute.

Sevilla je s 38 bodova ostala na drugom mjestu, a vodećem Real Madridu su se Andalužani primakli na pet bodova. Treći je Betis s 33 boda. Barcelona je s 28 bodova na sedmoj poziciji.

U prvoj utakmici večerašnjeg programa nogometaši Villarreala pobijedili su pred svojim navijačima Alaves 5:2.

Momčad Unaija Emeryja povela je u 18. minuti golom Gerarda Morena, a u 27. minuti po prvi put se u strijelce upisao Boulaye Dia. Pred kraj prvog poluvremena Pere Pons je u 44. minuti smanjio zaostatak Alavesa na 2:1. Potpuni povratak gostima donio je Joselu u 65. minuti, ali do kraja utakmice igrao je i zabijao samo Villarreal.

Dia je u 76. minuti svojim drugim pogotkom ponovno donio prednost domaćima. Pino Yeremi je u 79. minuti povisio na 4:2, a za konačnih 5:2 svoj je drugi gol na utakimici postigao Moreno.

Villarreal je s 25 bodova došao na deveto mjesto, a Alaves je s 15 bodova ostao na 18. poziciji.