serie a

Juventus nastavio pobjednički niz, Atalanta uzela samo bod; Udinese-Salernitana odgođeno je zbog koronavirusa

21.12.2021 u 23:08

U susretu 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Cagliari 2:0, dok su Genoa i Atalanta odigrali bez golova...

Torinska 'stara dama' je očekivano osvojila bodove protiv jednog od davljenika, međutim Juve se morao pomučiti kako bi slomio goste sa Sardinije. Domaćin je poveo u 40. minuti golom Moisea Keana, a pobjedu Juventusa potvrdio je Filippo Bernandeschi u 83. minuti.

Juventusova je to četvrta pobjeda u zadnjih pet kola, uz jedan remi, dok je Cagliari upisao treći uzastopni poraz, te produžio niz bez ligaške pobjede na 12 kola.

U drugom susretu večeri Genoa i Atalanta su odigrali bez golova.

Gosti su pritiskali, bili bliže pobjedi, imali su čak 17 udaraca, a domaćin samo jedan, no ostalo je 0:0.

• +5
Juventus - Cagliari, Serie A, 21.12.2021. Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

Genoi je to prvi bod nakon četiri uzastopna poraza, dok je momčad iz Bergama nakon poraza od Rome (1:4) odigrala skromnih 0:0 protiv jednog od kandidata za ispadanje.

Milan Badelj je odigrao cijeli susret za domaći sastav, dok Adrian Šemper nije ulazio u igru. Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 65. minute.

Na rasporedu je bila i utakmica Udinese - Salernitana, no otkazana je zbog pojave koronavirusa u posljednjeplasiranoj momčadi iz Salerna.

U srijedu je na rasporedu preostalih sedam utakmica 19. kola: Venezia - Lazio, Sassuolo - Bologna, Roma - Sampdoria, Hellas Verona - Fiorentina, Inter Milano - Torino, Empoli - AC Milan i Napoli - Spezia.

Juventus nakon ove pobjede ima 34 boda približivši se četvrtoplasiranoj Atalanti na četiri boda zaostatka. Na prve tri pozicije su Inter (43), Napoli (39) i Milan (39).

Na pozicijama koje vode u Serie B su Genoa (11), Cagliari (10) i Salernitana (8).