engleska liga

[FOTO] Ivan Perišić je asistirao, a Harry Kane zabijao u uvjerljivoj pobjedi Tottenhama u 'malom derbiju' Londona

04.01.2023 u 23:27

Totenham je u malom gradskom derbiju 19. kola Engleske lige pobijedio u gostima Crystal Palace 4:0, a Ivan Perišić je bio asistent za prvi gol 'spursa'

'Mali' londonski derbi su na Selhurst Parku igrali Crystal Palace i Tottenham. U 48. minuti Harry Kane je 'načeo' Crystal Palace. Zabio je za 1:0 nakon dodavanja Ivana Perišića...

Kane je zabio za 2:0 u 53. minuti, a do kraja utakmice su Doherty (68) i Son Heung-Min (72) dovršili posao za 10. prvenstvenu pobjedu 'spursa'.

Perišić je igrao do 86. minute. Tottenham je ovom pobjedom ostao peti s 33 boda,dok je Palace 12. s 22. osvojena boda.

• +9
Crystal Palace - Tottenham, engleska liga, 4.1.2023. Izvor: Profimedia / Autor: Ben Stansall / AFP / Profimedia

Ostala tri susreta 19. kola bila su važna u borbi za opstanak. Southampton se nije pomakao s posljednjeg mjesta, a na domaćem je terenu morao priznati premoć izravnom konkurentu za opstanak Nottingham Forestu koji je slavio 1:0 golom Awonijia. Duje Čaleta Car je kod Svetaca ušao u igru u 34. minuti

Leeds United i West Ham remizirali su 2:2, a susret Aston Ville i Wolverhamptona također je završio bez pobjednika, bilo je 1:1.