ruše rekorde

[FOTO] Igor Tudor oglasio se nakon nove pobjede, ali francuski su mediji otkrili njegovog pomoćnika koji mu 'čuva leđa'

01.10.2022 u 13:40

Nogometaši Marseillea pobijedili su 3:0 na gostovanju kod Angersa u 9. kolu francuskog prvenstva. No, na klupi Olympiquea nije bilo Igora Tudora koji je odrađivao kaznu crvenog kartona iz prošlog kola pa je momčad vodio njegov pomoćnik Hari Vukas

'Jako sam sretan, ovo je velika pobjeda za nas, čestitam igračima. Teško se vratiti u natjecateljski ritam nakon 15 dana međunarodne pauze. Bila je to teška utakmica u prvom poluvremenu, ali mi smo uspjeli zabiti u pravo vrijeme. Nismo primili gol, dali smo tri, privremeno smo prvi ne znam još koliko dugo, ali sve u svemu, jako dobra večer', rekao je Hari Vukas nakon pobjede.

Francuzi sada 'otkrivaju' kako je Vukas već godinama Tudorov pomoćnik, nezamjenjivi suradnik u stručnom stožeru koji mu 'čuva leđa' u najizazovnijim trenucima.

A Marseille je u petak navečer 'povkao' Jonathan Clauss koji je u 35. minuti zabio za vodstvo na asistenciju Luisa Suareza. U 50. minuti su ova dvojica igrača zamijenili uloge za drugi gol Marseillea, da bi Clauss asistirao i kod gola Gersona za konačnih 3:0 u 59. minuti.

Igor Tudor je utakmicu pratio s tribina, odrađivao je kaznu crvenog kartona iz prošlog kola. Nije mu bilo nimalo lako, priznao je to nakon susreta...

'Užasno... Radije bih sjedio na klupi', kazao je Tudor te prokomentirao susret:

• +5
Angers - Olympique Marseille, francuska liga, 30.9.2022. Izvor: Profimedia / Autor: JEAN-FRANCOIS MONIER / AFP / Profimedia

'Svidjelo mi se to koliko su moji igrači željeli pobjedu. Uvijek je dobro nakon reprezentativne pauze ostvariti ovakav rezultat. Sad je valjda svima jasno da ova momčad ima puno igrača sjajnih karaktera i može jako puno.'

Treba napomenuti kako su Tudor i Vukas na klupi Marseillea osvojili 23 boda u prvih devet kola. Posljednji put kada je momčad Marseillea to uspjela bilo je još u sezoni 1990./'91. Uz to je Tudor postao prvi je trener Marseillea koji nije izgubio niti jednu od prvih devet prvenstvenih utakmica još od Jeana Fernandeza u listopadu 1992. godine. I za kraj, Marseille je nakon utakmice protiv Angersa ostao na samo pet primljenih golova. Tako je izjednačio rekord iz sezone 2006./'07., kada je Marseille također primio tako malo golova u prvih devet prvenstvenih kola.