falili su samo golovi

[VIDEO/FOTO] Golmani obilježili derbi Rijeke i Osijeka; Ivušić je obranio penal Muriću, ali Osijek je sve dalje od borbe za naslov prvaka

25.04.2021 u 19:09

U prvom od dva nedjeljna derbija 31. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Rijeka i Osijek su na Rujevici odigrali bez golova. Nakon ovog 'kiksa' Osijek je sve dalje od titule

Prvu priliku na utakmici imali su gosti i to već u četvrtoj minuti, međutim Smolčić je uspio blokirati Piljev udarac. U nastavku akcije nakon ubačaja Bočkaja iz kornera glavom je pucao Škorić i malo je nedostajalo da Osijek povede.

U šestoj minuti pucao je Mierez, no Nevistić je loptu ispod grede odbio u novi korner.

Rijeka je prvi puta opasnije zaprijetila u 20. minuti. Murić se oslobodio Bočkaja i snažno pucao sa desetak metara, ali preko gola.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jednu priliku domaćina. Štefulj je u 43. minuti centrirao s lijeve strane, a Lončar je umalo pogodio vlastitu mrežu. Na sreću Osijeka, lopta je otišla pored gola.

Najveću priliku na utakmici imala je Rijeka u 58. minuti, no Murić nije realizirao kazneni udarac.

• +10
NK Rijeka - NK Osijek, HT Prva liga, 25.4.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Jedanaesterac je skrivio Čeberko srušivši Tomečaka. Sudac Jović je pokazao na bijelu točku, a nakon video provjere je ostao pri svojoj odluci. Murić je pucao, no golman Osijeka Ivica Ivušić je sjajno reagirao obranivši udarac.

U 62. minuti Osijek je zaprijetio preko Lončara koji je pucao glavom, no Nevistić je uspio obraniti. Gosti su odličnu priliku imali i u 74. minuti, Bohar je ubacio, no Mierez nije bio precizan.

NK Rijeka - NK Osijek 0:0, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Danijel Lončar.

Dinamo vodi na ljestvici sa 68 bodova, bodom više od Osijeka, no 'modri' imaju i dvije utakmice manje.

Gorica je treća s 53 boda, a Rijeka na četvrtom mjestu ima 52 boda. Hajduk je peti s 44 boda i dvije utakmice manje.

NK Rijeka - NK Osijek 0:0, izjeve trenera, 25.4.2021. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Rijeka-Osijek0:0
Dinamo Zagreb-Hajduk20:00