ep za nogometašice

[FOTO] Engleskinje su nakon drame u produžetku po prvi put osvojile Europsko prvenstvo; gol odluke pao je u 110. minuti

31.07.2022 u 21:21

Engleske nogometašice po prvi puta su postale europske prvakinje nakon što su u finalu na londonskom Wembleyu u produžetku svladale Njemačku 2:1

Engleska napadačica Ella Toone postigla je vodeći gol u 62. minuti snažnim udarcem iz gužve i to nekoliko trenutaka nakon što je ušla kao zamjena. No, to je poništila Njemica Lina Magull koja je iz blizine pogodila za izjednačenje 17 minuta kasnije.

Utakmica je završila 1:1 nakon 90 minuta da bi se ušlo u produžetke. Odluka je pala u 110. minutu kada je engleska igračica Chloe Kelly najbrže reagirala na odbijenoj lopti i pogodila za veliko slavlje Engleskinja i čak 88.000 gledatelja na prepunom Wembleyu.

• +21
Engleska - Njemačka, EP za nogometašice, finale, 31.7.2022. Izvor: EPA / Autor: Neil Hall

Engleska je tako u svom trećem finalu konačno došla do naslova, dok su Nijemice u devetom finalu ubilježile prvi poraz.

Nijemice su važile za favoritkinje, no na zagrijavanju prije utakmice ozlijedila se njihova najbolja igračica Alexandra Popp.