španjolska liga

[FOTO] Desetkovana Barcelona jedva je stigla do minimalne pobjede; Xavi nije mogao računati na čak 13 igrača...

02.01.2022 u 23:31

U posljednjem nedjeljnom susretu 19. kola španjolskog prvenstva Barcelona je na gostovanju teškom mukom pobijedila Mallorcu 1:0

Nogometaši Barcelone teškom su mukom na gostovanju porazili Mallorcu 1:0, a gol odluke u 44. minuti zabio je Luuk de Jong koji je prije toga pogodio stativu i prečku. Prvo je u 29. minuti pogodio stativu, a dvije minute kasnije i prečku.

U nastavku susreta Barca nije uspjela zabiti i drugi gol i tako razriješiti sve dvojbe, već je strepila do kraja susreta.

Najbliže izjednačenju domaćin je bio u drugoj minuti nadoknade kada je Jaume Costa primio centaršut u kaznenom prostoru i pucao, no Marc-Andre ter Stegen je sjajno reagirao i spasio Barcu.

• +6
FC Mallorca - FC Barcelona, španjolska liga, 2.1.2022. Izvor: EPA / Autor: CATI CLADERA

Treba istaknuti kako je trener Barcelone Xavi jedva sastavio momčad za ovu utakmicu jer nije mogao računati na čak 13 igrača. Sedam je za sada pozitivnih na koronavirus, a ostali su od ranije ozlijeđeni ili poput Sergija Busquetsa odrađuju kartone.