aba liga

[FOTO] Crvena zvezda u dramatičnoj završnici slavila na Gripama; Nikola Kalinić nije došao u Split, ali je Dambrauskas dobio dres s brojem 7

02.01.2022 u 21:49

U susretu 14. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na Gripama izgubio od Crvene zvezde 66:62 upisavši 12. poraz ove sezone...

Bio je to okršaj vodećeg i posljednjeg sastava regionalne ABA lige. Konačni rezultat je bio očekivan, no Split je dobro namučio favoriziranu beogradsku momčad koja je na Gripe stigla bez svog najboljeg igrača Nikole Kalinića jer je uoči puta bio pozitivan na koronavirus.

'Žuti' su uoči utakmice treneru Hajduka Valdasu Dambrauskasu, velikom zaljubljeniku u košarku, uručili poseban dar - dres s brojem 7 kojeg je nekad nosio Toni Kukoč! Ne treba isticati da je Dambrauskas pobrao ovacije navijača na Gripama.

Nakon čvrstih i izjednačenih prvih pet minuta (9:9), gosti su do kraja prve dionice zabili sedam, a Split niti jedan koš. U drugoj dionici Crvena zvezda je otišla na najvećih +12 (25:13), ali je Split do odmora smanjio na sedam razlike (34:27).

Split je sjajno otvorio treću četvrtinu i serijom 8:3 došao na samo dva koša zaostatka (35:37). Gosti su pobjegli na +6, a na kraju treće četvrtine, još jedne koja je završena neodlučenim ishodom (15:15), bilo je 49:42 za Zvezdu.

Domaćin se na startu posljednje četvrtine spustio na četiri koša zaostatka, a 4:30 prije kraja i na tri koša minusa (52:55). Gosti su uzvratili mini serijom i minutu i 30 sekundi prije kraja imali su +7 (64:57).

• +24
KK Split - KK Crvena zvezda, ABA liga, 2.1.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

'Žuti' su se još jednom približili na -4 (60:64), ali više od toga nije išlo i Crvena zvezda je na kraju slavila 66:62.

Goste su do pobjede vukli Nikola Ivanović s 11 koševa i Aaron White s 10 koševa i sedam skokova, dok su Stefan Lazarević i Branko Lazić zabili po devet koševa.

Kod Splita istaknuo se Shannon Shorter s 24 koša, dok je Lovre Runjić postigao 13 koševa.

Crvena zvezda je i nakon 14. kola ostala na prvom mjestu s omjerom 13-1, dok Split ostaje posljednji s dvije pobjede i 12 poraza.

Preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi igraju u ponedjeljak. Cibona će u KC Dražen Petrović ugostiti Mornar, dok Zadar gostuje kod Partizana.