NJEMAČKA LIGA

[FOTO] Bayern teškom mukom slomio Eintracht, a na semaforu stadiona u Frankfurtu osvanula je poruka za Vladimira Putina

26.02.2022 u 20:50

Bayern München je u subotu u Frankfurtu slavio protiv Eintrachta 1:0 u 24. kolu Bundeslige, povećavši prednost od devet bodova ispred Dortmunda, koji u nedjelju igra u Augsburgu

U nimalo spektakularnoj, ali napetoj utakmici, Bavarci su do pobjede došli preko Leroya Sanéa (71), uz dodavanje Kimmicha.Sane se pokazao džokerom s klupe, jer je ušao umjesto Marcela Sabitzera četiri minute prije gola. Kristijan Jakić nije igrao za domaće zbog kartona, a Josip Stanišić je ostao na klupi Bayerna.

Inače, nA početku utakmice na semaforu je osvanula antiratna poruka upućena ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu. Na velikom semaforu, ali i onim manjim na tribinama, pisalo je 'Prestani, Putine!', a odnosi se na invaziju na Ukrajinu koja je počela u četvrtak.

• +4
Eintracht - Bayern, Bundesliga, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK

U ranijim utakmicama krilni napadač Bayer Leverkusena Moussa Diaby, postigao je dva gola u pobjedi nad Arminijom iz Bielefelda (3:0) čime su se Apotekari učvrstili na trećem mjestu u Bundesligi s petom ligaškom pobjedom u posljednjih šest utakmica.

Argentinski napadač Lucas Alario doveo je domaćine u vodstvo nakon pola sata igre, a onda je 22-godišnji Francuz Diaby je potom zabio dva gola u 57. i 81. minuti, što mu je sedmi gol u posljednjih pet prvenstvenih utakmica.

Leverkusen napreduje do 44 boda na trećem mjestu, četiri boda ispred Freiburga, koji je danas pobijedio s 3:0 nad Herthu Berlin s dva gola u zadnjih sedam minuta.

'Fenjeraš' Greuther Furth nije uspkio kod kuće svladati Köln,koji je poveo preko Kainza (53). Dojučerašnji drugoligaš se spasio poraza golom Griesbecka (69), pa Furt ostaje zadnji, osam bodova od spasa.

Borussia M'gladbach je gubila kod kuće 0:2 od Wolsburga, da bi naposljetku golovima Francuza Thurama i Švicarca Emboloa došla do 2:2. Wolfsburg je poveo golom Jonasa Vinda u šestoj minuti, a prednost je udvostručio Sebastijan Bornauw u 33.

Union Berlin i Mainz (3:1) odigrali su važnu utakmicu u borbi za mjesta koja vode u europska natjecanja. Prije današnjeg kola obje momčadi su imale po 34 boda, a sada berlinska momčad ima tri više. Za domaće je u osmoj minuti zabio Japanac Genki Haraguchi, no odluka je pala u drugom poluvremenu. Sheraldo Becker s drugim golom i Dominik Kohr s drugim žutim kartonom za goste otvorili su vrata pobjedi Uniona, potvrdio je Taiwo Awoniyi, a za goste počasni pogodak na kraju postigao je Delano Burgzorg.

• 1. Bayern München 24 19 1 4 75:26 58
  • 2. Borussia Dortmund 23 16 1 6 63:36 49
  • 3. Bayer Leverkusen 24 13 5 6 63:39 44
  • 4. Freiburg 24 11 7 6 39:26 40
  • 5. Hoffenheim 24 12 4 8 47:36 40
  • 6. Leipzig 23 11 4 8 49:28 37
  • 7. Union Berlin 24 10 7 7 32:32 37
  • 8. Köln 24 9 9 6 36:38 36