SERIE A

[FOTO] Juventus slavio kod Empolija i ostao u igri za naslov; junak 'Stare dame' bio je srpski golgeter Dušan Vlahović

26.02.2022 u 20:28

U 27. kolu Talijanske lige Juventus je s 3:2 slavio kod Empolija, dok su posljednjeplasirana Salernitana i Bologna odigrali 1:1

Juventus je pobjedom u Toskani ostao u konkurenciji za naslov i sada ima sedam bodova manje od Milana. Juventus je poveo u 32. minuti golom Mosieja Keana, a Empoli je izjednačio u 40. minuti preko Poljaka Szymona Zurkowskog.

No, u drugoj minuti prvog poluvremena Dušan Vlahović je zabio za 2:1, a srpski igrač je sve ponovio u 66. minuti, što je bio njegov 20. pogodak u sezoni, čime je postao najbolji strijelac lige

.Empoli se vratio u igru ​​u 76. minuti, kada je Andrea La Mantia zabio za 2:3, no to je bilo sve što su domaći uspjeli.

Juve je četvrti, a Empoli 13.

• +4
Empoli - Juventus, Serie A, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

U zadnjem subotnjem dvoboju 27. kola Sassuolo je na svom travnjaku porazio Fiorentinu s 2:1. Sassuolo je do pobjede došao golom Francuza Defrela u 94. minuti sudačke nadoknade, kada je glavom zabio savršeno dodavanje Berardija. Domaći su poveli u 16. minuti golom Bjelokoščanina Traorea, a pobjeda se činila izvjesnom kada je igrač gostiju Bounaventura u 79. minuti dobio crveni karton. Ipak, Fiorentina je stigla poravnati golom Brazilca Cabrala dvije minute prije kraja.

Sassuolo je pobjedom skočio na deseti mjesto s 36 bodova, dok je momčad iz Firence ostala sedma s 42 boda.