Derbi pripao Kataloncima

[FOTO] Barcelona preokretom slavila protiv Real Sociedada i popela se na peto mjesto; Baski poveli pa sve prokockali

16.12.2020 u 23:42

U derbiju 14. kola Primere Barcelona je na svom travnjaku pobijedila Real Sociedad s 2:1 i probila se na peto mjesto.

Barcelona je nanijela drugi poraz Real Sociedadu, koji je dugo bio vodeća momčad Primere, a potom nanizao tri neriješena dvoboja i s porazom na Nou Campu izgubio vodstvo.

U 27. minuti Baski su došli do vodstva kada je Portua proigrao Willian Josea koji je lako pogodio praznu mrežu. Samo četiri minute kasnije Jordi Alba je preciznim udarcem izjednačio, da bi u 43. minuti Alba asistirao De Jongu koji iz blizine pogađa za preokret Barcelone.

• +13
Barcelona - Real Sociedad Izvor: EPA / Autor: Alejandro Garcia

U drugom dijelu je prvo Griezmann propustio dvije velike prilike, a u 83. minuti Ter Stegen spašava Barcu nakon udaraca Williana i Isaka.

Vodi Atletico s 26 bodova, koliko imaju i Real Sciedad i Real, dok je Barcelona sada peta s 20 bodova.