serie A

Fiorentina doma remizirala s Udineseom, Josip Brekalo za 'viole' igrao do 76. minute

14.01.2024 u 20:33

Nogometaši Fiorentine i Udinesea u susretu su 20. kola talijanskog prvenstva odigrali 2:2

Gosti iz Udina dva su puta vodili, ali na kraju su ipak upisali već 12. remi u ovoj sezoni. Prvi gol na utakmici postigao je Lovrić (10) iz protunapada, na 1:1 poravnao je Beltran (56) lijepim trzajem glavom, novu prednost gostima osigurao je Thauvin (73) nakon odličnog prodora Lovrića, dok je konačni rezultat postavio Nzola (87-11m).

Josip Brekalo igrao je za Fiorentinu do 76. minute, dok je Antonio Tikvić debitirao u Serie A ulaskom u petoj minuti nadoknade za Udinese.

Četvrta Fiorentina sada ima 34 boda, pet manje od trećeg Milana, a jedan više od petog Laziija, dok je Udinese 16. sa 17 bodova, koliko ima i 17. Cagliari, dok bod manje ima 18. Verona koja se nalazi u zoni ispadanja.

Ranije u nedjelju su se nogometaši Cagliarija izdignuli iz zone ispadanja 2:1 domaćom pobjedom protiv Bologne. Goste je u prednost doveo Orsolini (24), no Petagna (31) je ubrzo potom poravnao na 1:1 da bi nespretni Calafiori (69-ag) autogolom sredinom nastavka osigurao tri boda domaćima. Nikola Moro igrao je od 79. minute za Bolognu koja je upisala treći negativan rezultat zaredom te je s 32 boda na šestom mjestu.

Na čelu je Inter s 51 bodom, pet manje uz utakmicu manje ima drugi Juventus.