veleslalom kranjska gora

Filip Zubčić u Kranjskoj Gori osvojio šesto mjesto; teoretski još ima šansu osvojiti Mali kristalni globus

13.03.2021 u 13:58

Filip Zubčić je osvajanjem šestog mjesta ostvario svoj najbolji plasman na utrkama za Svjetski u Kranjskoj Gori, gdje je u subotnjem veleslalomu svoju četvrtu pobjedu u karijeri ostvario Švicarac Marco Odermatt, koji je time preuzeo i vodstvo u redoslijedu veleslalomaša...

Filip Zubčić je priliku za bolji plasman prvenstveno propustio u prvoj vožnji, u kojoj nije na najbolji način prilagodio svoj stil skijanja pa je njegov zaostatak za vodećim Meillardom bio gotovo jednu sekundu (+0.93). Najbolji hrvatski skijaš je bio bolji u drugoj vožnji, pogotovo u gornjem dijelu staze, te je na kraju popravio svoj plasman i završio na šestom mjestu.

Pobjednik Marco Odermatt je nakon četvrtog rezultata u prvoj vožnji sjajno skijao na drugoj stazi i drugoplasiranog sunarodnjaka Loica Meillarda, najbržeg na prvoj postavi, ostavio iza sebe 1.06 sekundi. Treće mjesto je osvojio Austrijanac Stefan Brennsteiner (+1.09), a s druge pozicije nakon prve vožnje Francuz Alexis Pinturault je skliznuo na četvrto mjesto (+1.11).

Pinturault je tako uoči finala Svjetskog kupa u švicarskom Lenzerheideu izgubio vodstvo u redoslijedu za Mali kristalni globus u veleslalomu te sada za Odermattom zaostaje za 25 bodova. Filip Zubčić je drugu godinu zaredom osigurao treće mjesto među najboljim veleslalomašima svijeta, a teoretski još ima mogućnost osvojiti i Mali kristalni globus, jer za Odermattom zaostaje 99 bodova.

Zubčić je u ukupnom redoslijedu na sedmom mjestu sa 642 boda, a vodi Pinturault s 1100 bodova. No, drugoplasirani Odermatt sada zaostaje samo 31 bod za Francuzom, s boljim izgledima da će na završnici Svjetskog kupa na domaćem terenu skupljati bodove i u brzim disciplinama.

U nedjelju je u Kranjskoj Gori na rasporedu pretposljednji slalom u ovoj sezoni, sa startom prve vožnje u 9.30, a druge u 12.30 sati.