ht premijer liga

Filip Bundović cijelu je noć proveo pomažući unesrećenima u Petrinji, a onda je odveo Cibonu do nove pobjede

30.12.2020 u 22:59

U zaostaloj utakmici 7. kola Hrvatski Telekom Premijer lige košarkaši Cibone lako su i uvjerljivo u Rijeci pobijedili Škrljevo 93:65

Utakmica je počela minutom šutnje za sve pogođene razornim potresom koji je najviše zahvatio Sisačko-moslavačku županiju.

Na Filipu Bundoviću se nije dalo primijetiti da je proteklu noć zajedno s Damirom Markotom proveo u Petrinji pomažući stradalom stanovništvu pa je tako bio najefikasniji igrač s 20 koševa, 5 skokova i dvije ukradene lopte. Toni Nakić zabio je 18 koševa, a kapetan Roko Prkačin je, sada već tradicionalno u domaćoj ligi, ostvario double-double učinak od 16 koševa i čak 13 skokova.

'Pomagali smo vojsci do šest ujutro. Spavao sam četiri sata, ručao i krenuo s ekipom na utakmicu. Pogodila me nesreća ovih ljudi. Prije godinu dana smo imali humanitarnu utakmicu baš za stanovništvo s tog područja i zato znamo koliko je tamo siromaštva i baš se njima sad ovo dogodi. Nastojali smo usprkos svemu odigrati najbolje što možemo. Pišemo pobjedu i okrećemo se utakmici s Borcem', kazao je Bundović, a trener Ivan Velić je dodao:

'Čestitke igračima, pogotovo na drugom poluvremenu gdje smo stisli obranu i na kraju uvjerljivo pobijedili. Praktički smo igrali s osam igrača jer se Marić ozlijedio na zadnjem treningu. Igrači koji su igrali su odradili dobar posao. Jedino s čime ne mogu biti zadovoljan je preveliki broj napadačkih skokova kod domaćina i previše promašenih slobodnih bacanja. Bilo je teško igrati zbog cijele situacije i svega što je zadesilo Hrvatsku. Većina igrača nije ni spavala zbog potresa zadnja 2-3 dana. Mislima smo cijelo vrijeme s tim ljudima i nismo fokusirani. No evo, igrati se mora i idemo dalje.'

U ostalim susretima Split je kao gost u Sinju pobijedio Alkar 92:69, Sonik Puntamika je u Zadru bila bolja od Furnira 80:70, dok je Gorica u svojoj dvorani svladala Šibenku 86:82.

Alkar-Split69:92
Škrljevo-Cibona65:93
Sonik Puntamika-Dubrava80:70
Gorica-Šibenik86:82