REZULTATI

Favoriti sigurni; albanski navijači izazvali prekid u Italiji

24.03.2017 u 23:17

Nogometne reprezentacije Španjolske i Italije ostvarile su pobjede u skupini G kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji

Španjolska je u Giju pobijedila Izrael 4:1, dok je Italija u Palermu bila bolja od Albanije s 2:0. Obje reprezentacije vode na ljestvici sa po 13 bodova.

'Furija' je protiv Izraela sve obavila u prvom poluvremenu postigavši dva gola, a strijelci su bili David Silva (13) i Vitolo (45+1). U nastavku susreta je Diego Costa (51) zabio za 3-0, a u 77. minuti je smanjio Zahavi. Konačnih 4:1 postavio je Isco dvije minute prije kraja.

Italija je u Palermu povela golom Danielea De Rossija u 12. minuti iz kaznenog udarca, a na 2:0 je povisio Ciro Immobile u 81. minuti. U 57. minuti susret je prekinut zbog bakljade albanskih navijača nakon čega je sudac Slavko Vinčić povukao igrače s terena. Prekid je trajao 10 minuta nakon čega je susret nastavljen.

Utakmicu u Palermu bila je u slavljeničkom tonu jer je vratar 'Azzurra' Gianluigi Buffon (39) odigrao tisućitu utakmicu u karijeri. Buffon je na vratima Parme sakupio 220 nastupa, za Juventus je odigrao 612 utakmica, dok će ogled protiv Albanije bio njegov 168. nastup u dresu nacionalne vrste.

Italija - Albanija, prekid

U susretu iz ove skupine Makedonija je na gostovanju pobijedila Lihtenštajn 3:0 golovima Bobana Nikolova (43) i Ilije Nestorovskog (69, 72). Irska i Wales su odigrali 0:0, a Velšani su susret završili s deset igrača jer je Neil Taylor dobio crveni karton u 70. minuti.

Srbija je u Tbilisiju pobijedila Gruziju s 3:1, iako su domaćini poveli već u 6. minuti golom Nika Kačarave nakon velike pogreške Kolarova. U 45. minuti je Dušan Tadić poravnao iz kaznenog udarca, Aleksandar Mitrović je u 64. minuti doveo Srbe u vodstvo, a Mijat Gaćinović (86) postavio konačnih 3:1.

Austrija je u ovoj skupini slavila u Beču protiv Moldavije s 2:0 golovima Sabitzer (75) i Harnika (90).