španjolska liga

Fantastični veteran Joaquin za 20 minuta stigao do hat-tricka; s 38 godina ispisao je povijest La Lige

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 08.12.2019 17:00
  • Objavljeno 08.12.2019 u 17:00
tportal

Izvor: EPA / Autor: JULIO MUNOZ

Betis je u 16. kolu španjolskog prvenstva na svom stadionu Benito Villamarin svladao Athletic Bilbao 3:2. Briljirao je kapetan 'zeleno-bijelih' Joaquin

Domaća je momčad silovito krenula u utakmicu i već nakon 20 minuta igre Betis je vodio 3:0, a sva tri gola je postigao Joaquin (38). Veznjak Betisa zabijao je u 2., 11. i 20. minuti i tako stigao do hat-tricka, a također je i ispisao povijest La Lige.

Naime, s 38 godina i 140 dana, Joaquin je postao najstariji igrač ikada koji je stigao do hat-tricka u španjolskom prvenstvu.

Joaquin je veći dio svoje karijere proveo u Španjolskoj gdje je igrao za Betis, Valenciju i Malagu, te ponovo za Betis gdje je stigao 2015. godine nakon što je prethodno dvije godine proveo u Fiorentini.

Bilbao je u 44. minuti smanjio na 3:1 nakon što je Williams zabio iz penala, a u 75. minuti stižu i do 3:2 golom Berchiche. Do kraja gosti nisu uspjeli doći do boda, a Joaquin je u 92. minuti mogao stići i do četvrtog gola, našao se sam ispred golmana gostiju, ali je bio neprecizan...

  • +1

La liga, Real Betis - Athletic Club Bilbao

Izvor: EPA / Autor: Jose Manuel Vidal

Bila je ovo treća uzastopna prvenstvena pobjeda Betisa, a u ta je tri susreta Joaquin zabio pet golova!

U utakmici koja je igrana od 12 sati Getafe je kao gost golom Angela (67) slavio kod Eibara kojemu je to bio četvrti poraz u nizu.

Španjolska 1. liga

Eibar-Getafe0:1
Betis-Athletic Bilbao3:2
Valladolid-Real Sociedad16:00
Leganes-Celta Vigo18:30
Osasuna-Sevilla21:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Barcelona15111334
2.Real Madrid15104134
3.Sevilla1593330
4.Getafe1676327
5.Real Sociedad1582526
6.Athletic Bilbao1675426
7.Atletico Madrid1668226
8.Valencia1675426
9.Granada1673624
10.Osasuna1557322
11.Betis1664622
12.Levante1662820
13.Villarreal1654719
14.Valladolid1546518
15.Alaves1653818
16.Eibar1643915
17.Mallorca16421014
18.Celta Vigo1534813
19.Espanyol1623119
20.Leganes1513116

Sljedeće utakmice

13.12.Alaves-Leganes
14.12.Granada-Levante
14.12.Real Sociedad-Barcelona
14.12.Athletic Bilbao-Eibar
14.12.Atletico Madrid-Osasuna
15.12.Getafe-Valladolid
15.12.Celta Vigo-Mallorca
15.12.Espanyol-Betis
15.12.Sevilla-Villarreal
15.12.Valencia-Real Madrid