španjolska liga

Fantastični veteran Joaquin za 20 minuta stigao do hat-tricka; s 38 godina ispisao je povijest La Lige

08.12.2019 u 17:00

Betis je u 16. kolu španjolskog prvenstva na svom stadionu Benito Villamarin svladao Athletic Bilbao 3:2. Briljirao je kapetan 'zeleno-bijelih' Joaquin

Domaća je momčad silovito krenula u utakmicu i već nakon 20 minuta igre Betis je vodio 3:0, a sva tri gola je postigao Joaquin (38). Veznjak Betisa zabijao je u 2., 11. i 20. minuti i tako stigao do hat-tricka, a također je i ispisao povijest La Lige.

Naime, s 38 godina i 140 dana, Joaquin je postao najstariji igrač ikada koji je stigao do hat-tricka u španjolskom prvenstvu.

Joaquin je veći dio svoje karijere proveo u Španjolskoj gdje je igrao za Betis, Valenciju i Malagu, te ponovo za Betis gdje je stigao 2015. godine nakon što je prethodno dvije godine proveo u Fiorentini.

Bilbao je u 44. minuti smanjio na 3:1 nakon što je Williams zabio iz penala, a u 75. minuti stižu i do 3:2 golom Berchiche. Do kraja gosti nisu uspjeli doći do boda, a Joaquin je u 92. minuti mogao stići i do četvrtog gola, našao se sam ispred golmana gostiju, ali je bio neprecizan...

La liga, Real Betis - Athletic Club Bilbao Izvor: EPA / Autor: Jose Manuel Vidal

Bila je ovo treća uzastopna prvenstvena pobjeda Betisa, a u ta je tri susreta Joaquin zabio pet golova!

U utakmici koja je igrana od 12 sati Getafe je kao gost golom Angela (67) slavio kod Eibara kojemu je to bio četvrti poraz u nizu.