FA kup: Chelsea razbio Modrića i 'spurse'

• Objavljeno 15.04.2012 u 21:06
Juan Mata  Luka Modrić

Juan Mata Luka Modrić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

U finalu ovogodišnjeg izdanja najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, engleskog FA Kupa igrat će Liverpool i Chelsea. Nakon što je Liverpool u subotu na Wembleyu sa 2-1 svladao gradskog suparnika Everton, u nedjelju je Chelsea na istom stadionu nadigrao Tottenham Hotspur sa 5-1 (1-0)

Nogometaši Chelseaja su se lakše od očekivanog plasirali u finale engleskog FA Cupa. 'Bluesi' su s 5-1 isprašili gradskog rivala Tottenham Možda bi sve ispalo drugačije da su u prvom dijelu prvog poluvremena 'spursi' iskoristili svoje šanse i da Chelseaju nije priznat drugi pogodak koji uopće nije ni postojao.

Sredinom prvog dijela je najprije kapetan John Terry izbio loptu sa svoje gol-linije, a onda je togoanski napadač Emmanuel Adebayor zatresao vratnicu. Nakon što sve to nogometaši menadžera Harryja Redknappa nisu iskoristili uslijedila je kazna u 43. minuti prvog dijela.

Dider Drogba je sjajno primio loptu malo unutar Tottenhamova šesnaesterca, okrenuo je svog čuvara i topovskim udarcem lijevom nogom pogodio desni gornji kut gola Carla Cudicinija. S minimalnih 1-0 otišlo se na predah nakon kojeg je uslijedila prava golijada.

Najprije je Juan Mata postigao fantomski pogodak. Odbijenu je loptu Španjolac s lijeve strane uputio prema vratima Tottenhama, a istu su na gol-liniji zaustavili vratar Cudicini u suradnji sa svojim suigračem. Međutim, Mata je krenuo proslavljati pogodak, a glavni sudac utakmice Mike Dean pokazao je prema centru. Uslijedile su pritužbe cijele momčadi Tottenhama, ali bezuspješno.

szólj hozzá: Chelsea Tottenham 2:0 Mata
Šest minuta nakon toga Gareth Bale vratio je 'spurse' u igru nakon sjajne kontre, ali je sve u vodu palo 20-ak minuta kasnije kada je Ramires trasirao put Chelseaja u finale pogotkom za 3-1.

Do kraja susreta još su Frank Lampard, sjajnim slobodnim udarcem, i Florent Malouda zabili za konačnih 5-1.

szólj hozzá: Chelsea vs Tottenham 2:1 Bale

Luka Modrić odigrao je cijeli susret za momčad Tottenhama dok Niko Kranjčar nije ni kandidirao za sastav zbog ozljede.

Chelsea će u finalu FA Cupa igrati protiv Liverpoola koji je dan ranije s 2-1 bio bolji od Evertona.

szólj hozzá: Chelsea Tottenham 3:1 Ramirez
szólj hozzá: Chelsea Tottenham 4:1 Lampard
szólj hozzá: Chelsea Tottenham 5:1 Malouda