PETARDA ČEKIČARA

FA kup: Bilić velikim preokretom na korak od Wembleya

21.02.2016 u 16:51

West Ham je uvjerljivom gostujućom pobjedom izborio nastup u četvrtfinalu prestižnog engleskog FA kupa

Hammersi su gostovali kod posrnulog drugoligaša Blackburna, no prvi su se veselili domaći navijači nakon gola Marshalla u 20. minuti.

Ipak, Bilićev sastav je ostao miran i u nastavku su izborili konačnih 1:5 (1:2) koji ih vodi na korak od polufinala koje će se igrati na Wembleyu. Bilić je tamo zadnji puta službeno bio 2011. u utakmici koju još uvijek pamti cijela nogometna Engleska...

Izjednačio je nakon solo akcije Moses, a ključan trenutak dvoboja bio je novi predivan slobodnjak Payeta koji je doveo West Ham u vodstvo uoči nastavka. U drugom poluvremenu dva je gola zabio napadač Emenike kojega je Bilić kupio ove zime i Blackburn nije smogao snage zakomplicirati utakmicu s nadmoćnim protivnikom. Dapače, u nadoknadi je Payet svojim drugim golom zapečatio status igrača utakmice.

Kada ih izvodi Payet slobodnjaci izgledaju tako jednostavno...