ALONSOV NASLJEDNIK

Evo tko sjeda na Realovu klupu i preuzima jednu od najtežih trenerskih uloga na svijetu

12.01.2026 u 18:59

Bionic
Reading

Nakon što je Xabi Alonso postao 'bivši', nije se dugo čekalo tko će ga naslijediti

Iako se nagađalo da bi nakon Alonsa na Realovoj klupi mogli vidjeti Kloppa ili Zidanea, Florentino Perez odlučio se na riskantan potez i klupu prepustio bivšem igraču Reala, mladom stručnjaku koji je radio u omladinskom pogonu kraljevskog kluba - 42-godišnjem Alvaru Arbeloi.

Arbeola dolazi za Realovo kormilo samo nekoliko mjeseci nakon što je preuzeo B momčad, ostavljajući Castillu na četvrtom mjestu treće lige. Trenerski put je započeo u rujnu 2020. preuzevši U-14 ekipu, a dvije godine kasnije je postao trener U-19 momčadi.

Kao igrač, Arbeloa je bio dio Real Madrida tijekom jednog od najuspješnijih razdoblja u njegovoj povijesti. Nosio je Realov dres između 2009. i 2016. godine, odigravši 238 službenih utakmica.

Tijekom tog vremena osvojio je osam trofeja - dvije Lige prvaka, jedno Svjetsko klupsko prvenstvo, jedan Uefin Superkup, jedan naslov La Lige, dva trofeja Copa del Rey i jedan španjolski Superkup.

Sa španjolskom reprezentacijom osvojio je Svjetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi i dva Europska prvenstva (2008, 2012). Ukupno je u dresu Furije odigrao 56 utakmica.

Arbeloa će na Realovoj klupi naslijediti Xabija Alonsa koji odlazi nakon samo 34 utakmica na čelu kluba, pri čemu je ostvario 24 pobjede.

Alonso je stigao na Santiago Bernabeu prošlog ljeta iz Bayer Leverkusena, a odlazi svega 24 sata nakon poraza od Barcelone u finalu španjolskog Superkupa.

'Real Madrid želi objaviti da je, uzajamnim dogovorom između kluba i Xabija Alonsa, odlučeno da se završi njegovo vrijeme kao trenera prve momčadi. Alonso će uvijek će nositi naklonost i divljenje svih Madridista jer je legenda Real Madrida i oduvijek je predstavljao vrijednosti našeg kluba. Real Madrid će uvijek biti njegov dom', poručili su iz kluba.

Barca vodi i u prvenstvu sa četiri boda više od Reala, dok je Kraljevski klub u Ligi prvaka trenutačno na sedmom mjestu sa 12 bodova, šest manje od vodećeg Arsenala.

Arbeola će imati premijru u Albaceteu u srijedu u Copa del Reyu.