REAKCIJA IZ GRADSKOG VRTA

Evo što je sve rekao trener Osijeka Nenad Bjelica nakon teško izborenog trijumfa protiv zadnjeg kluba HT Prve lige

17.04.2022 u 08:40

Nogometaši Osijeka smanjili su zaostatak za vodećim Dinamom na vrhu ljestvice HT Prve lige teško izborenom 2:1 domaćom pobjedom protiv posljednjeg Hrvatskog dragovoljca, a svoje viđenje dvoboja dao je trener pobjedničkog sastava Nenad Bjelica

Podsjećamo, Osijek je poveo u samom otvaranju susreta preko svog kapetana Mihaela Žapera (3), na 1:1 izjednačio je Niko Galešić (32), da bi novu i, pokazat će se, ključnu prednost domaćima osigurao Mihret Topčagić (45+2) u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

'Važna je svaka pobjeda, pa tako i ova. Bez obzira što je Hrvatski dragovoljac na samom rubu Druge lige, to je momčad koja ovog proljeća igra dobar i rasterećen nogomet, a imaju mladića koji su brzi i motorični i mogu te ugroziti, kao što i jesu. I onda ako ne zabiješ i treći gol na vrijeme trpiš do kraja, ali ovo je očito takva sezona da su sve pobjede izborene teško i da se moramo izboriti za njih. No, momčad pokazuje veliku stabilnost i kada je teško, stoga čestitam svima na zasluženoj pobjedi', rekao je Nenad Bjelica, a prenosi nk-osijek.hr.

• +10
HT Prva liga, 31. kolo: Osijek - Hrvatski dragovoljac Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

Osijek je po svemu zaslužio nove bodove…

'U prvom poluvremenu gotovo da i ne uđu u šesnaesterac i onda nam zabiju iz jednog prekida. To se moglo dogoditi i u zadnjoj minuti utakmice, pa je normalno da strepiš. No, uspjeli smo dobiti utakmicu i moram biti zadovoljan jer su ovo oni dvoboji u kojima moraš osvojiti bodove jer su već unaprijed upisani, a to je tako tek kada susret završi i imaš barem gol više od protivnika.'

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Sva tri gola su postignuta iz prekida igre, što je Bjelica pohvalio kao 'forte' svojih izabranika…

'To je naša snaga i moć, imali smo još nekoliko dobrih prekida. Znali smo da i u tom segmentu igre možemo ugroziti protivnika i da imaju određenih problema u prekidima. Startali smo s dva visoka napadača, osim toga i Bralić i Cheberko, pa i Žaper i Nejašmić svi su oni opasni u takvim situacijama, a imali smo dobre izvođače Lovrića i Fiolića i profitirali zbog toga. Od ponedjeljka počinjemo pripreme za Rijeku, nadam se da ćemo i tamo pružiti dobru igru i dakako da priželjkujemo i tamo pobjedu.'