HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Osijek se namučio s Hrvatskim dragovoljcem, gosti ljuti jer je pobjednički gol pao nakon isteka sudačke nadoknade

16.04.2022 u 19:28

Nogometaši Osijeka smanjili su zaostatak za vodećim Dinamom na vrhu ljestvice HT Prve lige teško izborenom 2-1 (2-1) domaćom pobjedom protiv posljednjeg Hrvatskog dragovoljca u susretu 31. kola

Osijek je poveo u samom otvaranju susreta preko svog kapetana Mihaela Žapera (3), na 1-1 izjednačio je Niko Galešić (32), da bi novu i, pokazat će se, ključnu prednost domaćima osigurao Mihret Topčagić (45+2) u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Utakmicu u kojoj su mu "igrala" samo tri boda Osječani su krenuli na idealan način, Bralić je bio najviši u skoku u kaznenom prostoru nakon dugog ubacivanja iz auta te je tjemenom prebacio loptu na drugu vratnicu do Žapera koji je primirio loptu i zatim preciznim udarcem sa 10 metara doveo svoj sastav u vodstvo.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Ipak, nastavak nije bio u skladu s početkom, a gosti su iz svoje prve oasne situacije stigli i do poravnanja. Perićev udarac glavom nakon udarca iz kuta Ivušić je uspio samo kratko odbiti, a u startu na taj odbijanac najenergičniji je bio Galešić.

Udarac iz kuta prethodio je i pobjedničkom pogotku Osijeka, a ubačaj Lovrića glavom je u mrežu spustio Topčagić.Gosti iz Zagreba bunili su se kod suca Titlića, koji je označio kako će se igrati jedna minuta nadoknade u prvom poluvremenu, a onda je po njenom isteku dopustio još dvije akcije domaćih i korner na isteku druge minute koji je doveo do pogotka.

Drugi Osijek sada ima 64 boda, dva manje uz utakmicu više od drugog Dinama, a pet više uz također utakmicu više od trećeg Hajduka. Hrvatski dragovoljac je "zacementiran" na začelju sa 15 bodova, 11 manje od devete Istre 1961 te će se zasigurno vratiti u drugoligaško društvo nakon samo jedne sezone.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +10
HT Prva liga, 31. kolo: Osijek - Hrvatski dragovoljac Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

Šibenik-Slaven Belupo2:1
Osijek-Hrvatski dragovoljac2:1
Lokomotiva-Rijeka19:10