HT PRVA LIGA

[VIDEO/FOTO] Rijeka u Kranjčevićevoj pala i iz borbe za naslov prvaka ispala

16.04.2022 u 21:19

U posljednjoj utakmici 31. kola HT Prve lige Lokomotiva je kao domaćin na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladala Rijeku sa 2-1 (1-0).

Golove za Lokomotivu postigli su Luka Stojković (38) i Lukas Kačavenda (46), da bi poraz Rijeke ublažio Josip Drmić (90+2).

Do prednosti su domaći stigli sjajnim potezom talentiranog Stojkovića koji je odmah po primitku lopte pucao sa 22-23 metra udaljenosti i pogodio sam donji lijevi kut gostujućeg gola.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

Odličnu utakmicu Stojković je potvrdio i asistencijom za drugi gol svoje momčadi, u prvoj minuti nastavka izveo je udarac iz kuta kojega je Kačavenda glavom proslijedio u mrežu.

U sudačkoj nadoknadi Drmić je odlično reagirao u kaznenom prostoru domaćih, prihvatio "svijeću" koju je ubacio Smolčić, okrenuo se i svladao Nevistića za konačnih 2-1.

U 19. minuti Lokomotivi je kod rezultata 0:0 poništen gol. Aliyu je zabio nakon loše reakcije gostujuće obrane, ali pokazalo se, bilo je zaleđe.

Peta Lokomotiva sada ima 43 boda, tri više od šeste Gorice, ali i 12 manje od četvrte Rijeke.

Na vrhu je Dinamo sa 66 bodova, dva manje uz utakmicu više ima drugi Osijek, dok je treći Hajduk sa 59 bodova.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +12
HT Prva liga. 31. kolo: Lokomotiva - Rijeka, 16.4.2022. Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX