GRCI BOLJI OD TURAKA

Europski prvaci spasili se u 'majstorici' i osigurali FF

27.04.2013 u 09:00

Košarkaši Olympiacosa, aktualni europski prvaci, posljednji su sudionici Final Foura Eurolige koji će se održati u Londonu od 10. do 12. svibnja

Olympiacos je u majstorici četvrtfinala pred svojim navijačima pobijedio Anadolu Efes s 82:72 i osigurao put u britansku prijestolnicu gdje ga u polufinalu čeka ruski CSKA. U drugom polufinalu ćemo gledati španjolski 'el clasico', sudar Barcelone i Real Madrida.

Efes je u Dvorani mira i prijateljstva riješio prvu četvrtinuu svoju korist s 23:21, a onda je drugu dionicu otvorio serijom 13:0 (36:21). Domaći su prvi koš u toj četvrtini postigli tek nakon pet minuta igre, ali do poluvremena su ipak uspjeli smanjiti zaostatak (41:33).

U trećoj dionici Olympiacos je malo po malo topio prednost Turaka da bi dvije minute prije kraja i poveo s 52-50. Završna je četvrtina donijela priličnu neizvjesnost i izmjenjivanje u vodstvu sve do zadnjih 90 sekundi kada su Grci serijom 5:0 pobjegli na 78:70 i povratka za goste iz Istanbula više nije bilo.

Olympiacos su predvodili Vassilis Spanoulis s 19 koševa i pet asistencija, te Georgios Printezis s 15 poena i sedam skokova. Jamon Lucas je s 14 koševa, šest skokova i pet asistencija bio prvo ime kod Efesa u čijim je redovima naš Stanko Barać odigrao 13 minuta i ubilježio dva poena i čak sedam skokova.