A ON TRAJE JOŠ OD 2008.

Estoril prekinuo nevjerojatni niz Portove nepobjedivosti

24.02.2014 u 09:59

Nogometaši Porta izgubili su ogled 20. kola Primeire na svom stadionu Dragao od Estorila s 1:0. Time je zaustavljena Portova serija od 81 prvenstvene utakmice na svom terenu bez poraza

Eliaquim Mangala nepropisno je zaustavio Evandra u svom kaznenom prostoru u 77. minuti, zbog čega je dobio izravni crveni karton. Minutu potom je Evandro s bijele točke bio precizan i osigurao gostima pobjedu.

Porto je u 11. kolu ove sezone izgubio kod Akademice s 1:0. Pretrpio je tom prilikom prvi ligaški poraz u 54 utakmice.

Nakon toga su Portovi nogometaši izgubili još tri puta u prvenstvu, a ovaj poraz od Estorila im je prvi domaći nakon 2008. godine.

Na ljestvici Porto drži treće mjesto s dva boda manje od drugog Sportinga, te četiri boda manje od vodeće Benfice, koja ima i susret manje.