BUNDESLIGA

Džeko s tri gola zadržao Wolfsburg na vrhu

02.05.2009 u 17:46

Nogometaši Wolfsburga zadržali su prvo mjesto u Bundesligi i nakon 30. kola zahvaljujući visokoj pobjedi 4:0 (0:0) na svom terenu protiv Hoffenheima

Do 66. minute bilo je 0:0, a zatim je odlični bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko u samo 12 minuta (66, 74, 78) postigao 'hat-trick' i osigurao svojoj momčadi nova tri boda. Konačnih 4:0 u 88. minuti iz jedanaesterca svojim je 23. ovosezonskim pogotkom postavio prvi strijelac lige Grafite

Minhenski Bayern ostao je na tri boda zaostatka za Wolfsburgom zahvaljujući domaćoj pobjedi protiv Borussije iz Mönchengladbacha 2:1. Pogotke za Bayern postigli su Schweinsteiger (33) i Hamit Altintop (42), dok je strijelac za Borussiju bio Daems (38 - 11 m).

Stuttgart je izgubio korak s Bayernom odigravši 2:2 na gostovanju kod Arminije u Bielefeldu. Andre Mijatović odigrao je svih 90 minuta za Arminiju koja je osvojila važan bod u borbi za ostanak u ligi.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u 70. minuti za Schalke 04 koji je na svom terenu izgubio od Bayera iz Leverkusena sa 1:2.

Dvoboj dva sastava koji se bore za ostanak, Karlsruhea i Energiea iz Cottbusa, završio je bez pogodaka. Dino Drpić odigrao je 90 minuta za Karlsruhe, a Mario Cvitanović za Energie.

REZULTATI 30. KOLA:

Eintracht - Borussia D. 0:2 (Zidan 79, Bellaid 84-ag)
Karlsruhe - Energie 0:0
Bayern - Borussia M. 2:1 (Schweinsteiger 33, Hamit Altintop 42 / Daems 38-11m)
Wolfsburg - Hoffenheim 4:0 (Džeko 66, 74, 78, Grafite 88-11m)
Arminia - Stuttgart 2:2 (Katongo 30, Munteanu 68 / Delpierre 4, Hitzlsperger 35)
Schalke 04 - Bayer 1:2 (Kuranyi 87 / Helmes 9, Renato Augusto 27)