talijanska liga

Dva talijanska derbija završila bez pobjednika; Lazio se spasio u sudačkoj nadoknadi

25.11.2018 u 23:25

U jednom od najvećih gradskih derbija u talijanskom nogometu Genoa i Sampdorija su odigrali 1:1 pa Ivan Jurić niti nakon šest kola nije ostvario pobjedu na klupi Genoe. Istim je rezultatom završio derbi Lazija i Milana...

Sampa je povela u osmoj minuti golom Fabia Quagliarelle, a izjednačio je iz jedanaesterca Krzystof Piatek u 17. minuti svojim desetim golom ove sezone. Poljski napadač je time postao vodeći strijelac Serie A s golom više od zvijezde Juventusa Cristiana Ronalda.

U nastavku susreta Genoa je bila bolja, imala je nekoliko sjajnih prilika, no mrežu gostiju sjajno je čuvao Emil Audero i Derby della Lanterna je završio bez pobjednika.

Bila je to već šesta utakmica Genoe pod Jurićevim vodstvom bez pobjede, a pritom je ostvarila tri remija i tri poraza. Početak nije mogao biti bolji. U prvom susretu pod njegovim vodstvom Genoa je odigrala 1:1 na gostovanju kod prvaka Juventusa. Potom je remizirala kod kuće protiv Udinesea (2:2), a zatim su uslijedila tri poraza od Milana (1:2), Intera (0:5) i Napolija (1:2). Niz bez pobjede je nastavljen i u debiju protiv Sampdorije.

Jurić je početkom listopada po treći put u svojoj karijeri preuzeo Genou, no sve se glasnije spominje kako bi mogao dobiti otkaz. Jurić je prvi put na klupi bio 28 utakmica, a dobio je otkaz u veljači 2017. da bi ga predsjednik kluba Enrico Preziosi vratio za svega dva mjeseca. I onda mu ponovo dao otkaz u studenom nakon tek dvadeset susreta na klupi.

Nešto ranije Lazio i Milan su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 78. minuti golom Francka Kessijea, a izjednačio je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Joaquin Correa. Milan Bedalj je odigrao cijeli susret za Lazio, dok Alen Halilović nije igrao za goste.