• Zadnja izmjena 27.03.2010 14:04
  • Objavljeno 27.03.2010 u 13:54
Miho Bošković Jug vaterpolo

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Admir Buljubašić

U prvoj utakmici četvrtfinala vaterpolske Lige prvaka dubrovački Jug je na gostovanju svladao Barcelonetu sa 9:7 (5:3, 3:2, 1:2, 0:0)

Vaterpolisti Juga napravili su veliki korak prema Final fouru. U plivalištu Porto Olimpico briljantnom igrom svladali su španjolskog predstavnika i teško da će u uzvratu pred prepunim Gružom (14. travnja) propustiti zadržati tu prednost.

U prvoj četvrtini jugaši su bili fantastični u napadačkom dijelu i tu dionicu su završili vodstvom 5:3. Do odmora prednost je i povećana (8:5). U trećoj četvrtini Španjolci su se približili na 9:7 i to je bilo sve. Zadnjih osam minuta nije bilo pogodaka i Jug putuje kući s dva gola viška.

Pogotke kod Juga postigli su Bošković (2), S. Sukno (2), Vranješ, Seman, Bušlje, Dobud i Obradović, a za domaćina Lifante (2), Rocha (2), Whalan, Garcia i Alferez.