ČAK TRI PRODUŽETKA

Dramatična noć u NBA, LeBron presudio bivšem klubu

19.03.2014 u 08:58

Čak tri produžetka i dva 'triple-doublea' viđena su u pet utakmica NBA lige odigranim u noći s utorka na srijedu. Prvaku Miamiju nije trebalo dodatno vrijeme za slavlje u Clevelandu (100:96)

Nije u Clevelandu bilo ni igrača s 'triple-double' učinkom, ali je još jednom blistao LeBron James. Protiv kluba u kojem je igrao sedam godina četverostruki je MVP lige ubacio 43 koša, a od toga čak 25 u prvoj četvrtini. Iz igre je gađao 14:19 u što je uključeno i šest trica.

Unatoč raspoloženom Jamesu i činjenici da su igrali bez Kyriea Irvinga, Cavaliersi su u posljednju četvrtinu ušli izjednačeni s gostima (79:79). U završne je dvije minute, međutim, James napravio dvije ključne blokade i pogodio šest slobodnih bacanja i pobjeda je otišla na stranu Heata u čijem sastavu nije bilo Dwyanea Wadea. No, zato se uz Jamesa istaknuo Chris Bosh s 21 poenom, a 14 je dodao Ray Allen. Kod domaćih je 22 koša postigao Jarrett Jack

Cleveland vs. Miami

Košarkaši Atlante pobijedili su peti put zaredom što im je najduži niz ove sezone. Pred svojim su navijačima nakon produžetka svladali Toronto sa 118:113, pri čemu je Jeff Teague izjednačio rekord karijere s 34 koša, a Paul Millsap je upisao prvi 'triple-double' u karijeri s 19 poena, 13 skokova i deset asistencija.

Atlanta vs. Toronto

Za drugi 'triple-double' večeri zaslužan je Isaiah Thomas čiji je Sacramento poslije produžetka bio bolji od Washingtona sa 117:111. Thomas se istaknuo s 24 koša, 11 skokova i deset asistencija, a i njemu je to prvi 'triple-double' u karijeri. Po 24 su koša za Kingse ubacili i Rudy Gay i DeMarcus Cousins

Tek drugu pobjedu u posljednjih sedam utakmica ostvario je Portland kojem je također trebao produžetak da slomi otpor najslabije momčadi lige Milwaukeeja (120:115). Blazersi se i dalje muče bez ozlijeđenog LaMarcusa Aldridgea, a u utorak je najveću odgovornost na sebe preuzeo Wesley Matthews koji je zaključio dvoboj s 26 koševa, uključujući i presudnu tricu u produžetku.

Portland vs. Milwaukee

Golden State je u Oaklandu pobijedio Orlando sa 103:89, uz 23 koša Stephena Curryja i 20 Klaya Thompsona. Spomenuti je dvojac postao prvi par suigrača u povijesti NBA lige koji je u dvije uzastopne sezone kombinirano ubacio najmanje 400 trica.

9. Memphis 66 39 27
10. Minnesota 65 33 32