KVALIFIKACIJE ZA SP 2018.

Drama u Pireju - BiH ostala bez pobjede u 95. minuti utakmice

14.11.2016 u 08:46

U 4. kolu kvalifikacija za SP 2018. u Rusiji prava se drama odigrala u utakmici Grčke i BiH. Dva crvena kartona, prekid zbog bakljade, gol za 1:1 u 95. minuti utakmice...

Bosna i Hercegovina bila je blizu pobjede u gostima kod Grčke. Gosti su poveli u 32. minuti. Pjanić je izveo slobodni udarac s više od 25 metara udaljenosti, a lopta se od stative odbila u golmana Karnezisa i završila u mreži. U nervoznoj utakmici s čak 12 žutih i dva crvena kartona Grčka je izjednačila u petoj minuti sudačke nadoknade golom Tzavellasa. Utakmica je nakratko bila i prekinuta zbog bakljade navijača, divljali su i domaći i gostujući navijači, atmosfera u Pireju doslovno je bila - vatrena.

Belgija
je pobijedila Estoniju 8:1, a sve je bilo riješeno već nakon 25 minuta jer je Belgija vodila 3:0. Hat-trick zabio je Dries Mertens, dva je gola zabio Romelu Lukaku, a po jedan su dodali Meunier, Eden Hazard i Carrasco.

U skupini A Nizozemska je u gostima dobila Luksemburg 3:1 te se bodovno izjednačila sa Švedskom, obje momčadi imaju po sedam bodova. Na vrhu je Francuska s 10 bodova, koja je u petak svladala Švedsku 2:1. Nizozemska je povela golom Robbena u 36. minuti, ali Luksemburg je do kraja poluvremena iznenađujuće došao do poravnanja, a strijelac je bio Maxime Chanot u 44. minuti iz penala. Pobjedu Nizozemcima donio je Memphis Depay golovima u 58. i 84. minuti.

U istoj skupini Bugarska je pobijedila Bjelorusiju 1:0 golom Ivelina Popova (10).

Švicarska je u skupini B zadržala stopostotan učinak pobijedivši Farske otoke 2:0 golovima Derdiyoka (27) i Lichtsteinera (83). Mađarska je na svom terenu protiv slabašne Andore slavila 4:0, a europski prvak Portugal pobijedio je Latviju 4:1 uz dva gola (jedan iz penala) Cristiana Ronalda. No Ronaldo je uspio i promašiti penal, pogodio je stativu...