slavlje u vinkovcima

Drama u borbi za ostanak, Cibalia dobila Split i vratila nadu u spas

07.05.2017 u 21:31

U derbiju začelja MAXtv Prve HNL Cibalia je pobijedila Split 1:0 i produžila nadu u prvoligaški spas. Sad za 'crvenima' zaostaje samo dva boda, a do kraja prvenstva igraju se još četiri kola

Cibalia je i nakon ove izuzetno važne pobjede ostala na posljednjem mjestu ljestvice, ali se četiri kola prije kraja prvenstva približila se Splitu na samo dva boda zaostatka.

Gol odluke zabio je Edi Baša u 55. minuti utakmice. Matija Mišić je iz slobodnog udarca uzdrmao okvir gola, a Baša je natrčao na odbijenu loptu pogodivši za pobjedu i velika tri boda Vinkovčana.

Autor: youtube

Cibalija je od 72. minute igrala bez isključenog Tomislava Čuljka (drugi žuti karton), međutim Split nije uspio zabiti gol niti s igračem više.

Nogometaši Splita su već devet utakmica ne znaju za pobjedu, a pritom na osam utakmica nisu uspjeli zabili gol. 'Crveni' su uvjerljivo napadački najlošija momčad lige, u 32 utakmice zabili su samo 12 golova, od toga u gostima tek četiri! Cibalia pak ima problema u obrani, primila je 72 gola ove sezone...

Deseta momčad na ljestvici izravno ispada iz lige, dok devetoplasirana igra dodatne kvalifikacije za ostanak s drugoplasiranom momčadi Druge lige.