ZMAJČEKI ČEKAJU ZVEZDU

Došao i treći Hrvat: Olimpija danas kao Tottenham nekada

19.10.2013 u 12:45

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Zadranin Jakov Vladović novi je igrač Union Olimpije. Tridesetogodišnji razigravač ugovor s Ljubljančanima je potpisao do kraja sezone uz opciju raskida nakon mjesec dana. Nakon uvodna tri poraza u ABA ligi Union Olimpija je odlučila na najodgovornije mjesto u ekipi postaviti iskusnog Vladovića koji slovi za jednog od boljih playmakera regije

Njegovu karijeru obilježili su brojni trofeji koje je osvajao u dresu matično kluba Zadra, ali i u dresu zagrebačkih 'mrava', Širokog i Krke. Igrao je i za ruski Rostov.

Prošle sezone s Krkom je osvojio naslov prvaka Slovenije. U ABA ligi imao je prosjek od 8,3 poena, 4,3 asistencije i 4 skoka po utakmici.

Vladovića ćete uvijek naći pri vrhu ljestvice asistenata


Vladović je na ovaj način postao treći Hrvat u Stožicama. Prije njega tamo su stigli Paolo Marinelli i Dražen Bubnić. Negdašnji trener Zadra Aleš Pipan, danas prvi čovjek Olimpijine struke, najavio je kako je moguće da Vladović zaigra za njegovu momčad već u nedjelju kada u Ljubljanu stiže Crvena zvezda.