POBJEDA U GOSTIMA

Dominantni Hajduk uvjerljivim trijumfom u Varaždinu prati u stopu Dinamo i Rijeku

28.07.2019 u 21:53

U posljednjoj utakmici 2. kola HT Prve lige nogometaši Hajduka pobijedili su Varaždin u gostima rezulatom 3:0 i tako zadržali stopostotan učinak na otvaranju nove sezone...

Hajduk pod Damirom Burićem zasad funkcionira kako treba. Nakon debakla protiv Gzire u Europskoj ligi i odlaska Siniše Oreščanina, momčad je upisala dvije pobjede i drži se sa stopostotnim učinkom na vrhu ljestvice HT Prve lige.

• +3
HT Prva liga, 2. kolo: Varaždin - Hajduk Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Ove nedjelje Splićani su gostovali kod novog prvoligaša Varaždina i dominantnom igrom osigurali vrijedna tri boda.

Već u prvom poluvremenu Hajduk je imao prilike doći u vodstvo, no najbolju priliku Dolčeka s lijeve strane zaustavio je Nevistić u 26. minuti. Kolarić i Đurasek pokušali su uzvratiti za domaćina, ali nisu uspjeli svladali Posavca pa se bez golova otišlo na odmor.

U drugom dijelu splitska momčad povela je već u 49. minuti, kada je Jradi proigrao Dolčeka, a ovaj poentirao udarcem s lijeve strane u suprotni kut.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

U 55. minuti Jertec je srušio Jradija, a s bijele točke zabio je Mijo Caktaš.

U 86. minuti u listu strijelaca upisao se i Samuel Edouk koji se probio desnom stranom i svladao Nevistića. Nigerijac koji je stigao ovog ljeta iz Turske mogao bi biti solidno pojačanje za Splićane.

Ovim trijumfom Hajduk je ostao uz bok Dinamu i Rijeci na vrhu ljestvice, a u sljedećem kolu igrat će s Lokomotivom na Poljudu...