AFRIČKI KUP NACIJA

Domaćin Gabon krenuo uvjerljivo protiv Nigera

23.01.2012 u 20:05

U prvoj utakmici skupine C Afričkog kupa nacija, suorganizator Gabon upisao je tri boda pobjedom od 2:0 protiv reprezentacije Nigera

Gabon je na startu 28. izdanja Afričkog kupa nacija, kao suorganizator uz Ekvitorijalnu Gvineju, uvjerljivo slavio protiv Nigera rezultatom 2:0. Oba pogotka izabranici njemačkog stratega Gernota Rhora postigli su u prvom dijelu utakmice.

Pierre Emerick Aubameyang doveo je Gabon u vodstvo u 30. minuti utakmice nakon proigravanja Stephanea N'Guema. Asistent prvog pogotka zabio je za konačnih 2:0 na samom kraju prvog poluvremena.

Gabon je zasluženo na kraju upisao tri boda jer je tijekom cijelog susreta bio bolja momčad. Imao je 12 udaraca prema suparničkim vratima, za razliku od Nigera koji je zaprijetio u tek četiri navrata.