Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Tjedan dana nakon što je ostao bez naslova afričkog prvaka za zelenim stolom, Senegal je krenuo u pravnu bitku.
Nogometni savez Senegala podnio je žalbu Sportskom arbitražnom sudu u Lausannei zbog odluke kojom je poništena njihova pobjeda protiv Maroka u kaotičnom finalu Afričkog kupa nacija odigranom u siječnju. Odluku o žalbi potvrdio je Moussa Mbaye, član Izvršnog odbora Senegalskog nogometnog saveza, u razgovoru za nacionalnu televiziju u ponedjeljak navečer.
'Postupak ćemo pokrenuti u utorak. Javnost će čuti mnogo lažnih vijesti, no molimo sve za strpljenje dok ne stignu službene informacije iz Saveza. Nećemo se voditi emocijama, nego ćemo smireno i promišljeno štititi interese Senegala na najbolji mogući način', poručio je Mbaye.
Dodao je i da je slučaj prepušten odvjetniku specijaliziranom za sportske sporove, koji iza sebe već ima niz uspješnih postupaka pred švicarskim sudovima. Zanimljivo, riječ je o istom pravnom stručnjaku koji je svojedobno uspješno zastupao Maroko nakon što je Afrička nogometna konfederacija isključila tu reprezentaciju s dva izdanja Afričkog kupa nacija zbog odbijanja organizacije turnira 2015. godine.
Kaos u završnici finala
Podsjetimo, finale Afričkog kupa nacija odigrano 18. siječnja pretvorilo se u potpuni kaos u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena. Senegalci su tada napustili teren u znak prosvjeda nakon što je domaćinu dosuđen vrlo sporan jedanaesterac.
Susret je nastavljen tek nakon 15 minuta prekida obilježenih velikom napetošću i neredima na stadionu. Senegalski navijači tijekom tog razdoblja bacali su predmete na travnjak i pokušavali ući na teren.
Kad se situacija napokon smirila, Marokanac Brahim Diaz nije iskoristio kazneni udarac, a Senegal je do pobjede stigao u produžecima golom Papea Gueyea. Ipak, slavlje nije dugo trajalo, jer je naslov naknadno oduzet, što je otvorilo novi pravni front između Saveza i nadležnih nogometnih tijela.
