NOVI SKANDAL NA OTOKU

Dokaz kako je Di Canio ponizio tamnoputog golmana: On je isprdak!

03.09.2012 u 17:19

Bivši talijanski nogometaš Paolo Di Canio, danas trener engleskog trećeligaša Swindon Towna, 'biranim riječima' je govorio o svom 21-godišnjem vrataru Wesu Foderinghamu, kojeg je u nedjeljnoj ligaškoj utakmici kod Prestona izvukao iz igre već u 21. minuti

Tamnoputi Foderingham je skrivio prvi gol Prestona u 5. minuti, dok kod drugog, pet minuta kasnije, nije mogao ništa učiniti.

Kod rezultata 2:0 za Preston, povukao je 44-godišnji Di Canio svog vratara iz igre već u 21. minuti, te je umjesto njega uveo pričuvnog Bedwella, koji je do kraja ogleda također primio dva gola. Preston je pobijedio 4-1.

Di Canio je žestoko prigovarao tamnoputom Foderinghamu dok ga je mijenjao, a ovaj je u ljutnji žestoko nogom raspalio bočicu za vodu.

U intervjuu za jedne novine, Di Canio je odgovorio zašto je tako rano povukao svog vratara iz igre.

'Zato što je bio jedan od najlošijih igrača koje sam ikada vidio na nogometnoj utakmici. On je igrač kao i svi ostali. A zašto ne bih mogao promijeniti golmana ako je loš? Zar to što nosi drukčiji dres od ostalih mojih igrača znači da igra za neku drugu momčad?', kazao je Di Canio.

Kontroverzni Di Canio – koji je poznat po fašisoidnim gestama - je ovaj potez napravio nepunih tjedan dana nakon što je njegova momčad u 2. kolu Liga kupa na Britanniji iznenadila prvoligaški Stoke i svladala ga s 4:3 u produžetku. Tada se talijanski menadžer 'istaknuo' jer je svog igrača Jamesa Collinga doslovno udario nogom u stražnjicu! Na taj način je valjda slavio neki od njegova tri pogotka na toj utakmici...

Ovoga puta je napomenuo kako s Foderinghamom nije bio zadovoljan niti na toj utakmici. Zapravo je blago reći da nije bio zadovoljan...

'Znam svoje igrače, znam Wesa. On je bio isprdak čak i protiv Stokea. Na ovoj utakmici me čak i ne ljuti najviše pogreška koju je napravio, to se svakome može dogoditi. Puno više me žesti njegova bahatost nakon toga, kada se počeo žaliti na suigrače. To mi je bilo najgore, kada vidim da u momčadi imam igrača koji ne priznaje svoju pogrešku koja je toliko očigledna.'