nakon pobjede u jadranskom derbiju

Dok Rijeka i Armada slave, Kek smiruje strasti

13.05.2017 u 20:57

Nogometaši Rijeke upisali su važnu pobjedu na putu do povijesnog naslova prvaka. nakon što su u Jadrnaskom derbiju svladali Hajduk 2:0, Kekova momčad opet je na pet bodova pred drugoplasiranim Dinamom. Do kraja prvenstva još su tri kola

I dok su navijači na tribinama stadiona na Rujevici prvo obilježavali svoj 30. rođendan, a na kraju i pobjedu zbog koje su svi uvjereni kako sada naslov Rijeci ne može izbječi, trener Matjaž Kek osvrnuo se na derbi.

• +10
HNK Rijeka - HNK Hajduk, utakmica 33. kola MAXtv Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

U prvom poluvremenu njegova je momčad igrala odlično i puno bolje nego u nastavku.

'Kao prvo, moram svojim igračima čestitati jer utakmica je bila teška i izuzETno fizički zahtjevna. A što se psihe tiče, bolje da vam ne govorim. Igrači su pokazali veliki karakter. U prvom poluvremenu kontrolirali smo utakmicu, dali te golove i stvorili šanse. U drugom poluvremenu čekali smo na njihovu visoko postavljenu obranu, šteta što nismo iskoristili prostor koji nam se otvorio, ali sada je tu puno emocija koje rade. I zato čestitam igračima, jer su baš kao i u cijelom prvenstvu, i danas odigrali u jednom tempu koji svima može biti zadovoljstvo. Hajduk je došao prepun samopouzdanja nakon pet pobjeda, nije bilo lako igrati protiv njih jer i tamo ima kvalitete. Trener hajduka tražio je ritam, a mislim da ga je dobio i s naše strane', naglasio je Kek i dodao:

'Ne bih se ja sada tu pametan pravio. Dobro smo se pripremili, igrači su ispunili ono što smo dogovorili. I nakon poraza od Lokomotive, pokazali su jedno drugo lice, drugi obraz. To su sve mladi igrači koji nisu bili u ovakvoj stiuaciji i zato je i podrška s tribina bila izuzetno važna. Taj huk natjera te da reagiraš i kad si već umoran.'

'Zadržali smo tu prednost, slijedi nam jedna teška utakmica i moramo se pripremiti. To su sada iskušenja. Ali već sam rekao, ako u svaku utakmicu idu ovako s čistom glavom i velikim srcem, onda je samo pitanje hoćemo li realizirati ili nećemo. Odličnim prvim i pametnim drugim poluvremenom čestitali smo Armadi.'

Pred Rijekom je gostovanje kod Slavena Belupa, neugodnog sastava Kekovoj momčadi?

'Nama su bili ugodni i Istra pa Lokomotiva, pa je serija prekinuta. Tako se nadam da ćemo mi prekinuti tu seriju. Ali prije svega, moramo se pripremiti. O kvaliteti Slavena ne trebamo govoriti, oni su zadnje dvije domaće utakmice pobijedili, ali mi moramo razmišljati o sebi, kvaliteti igrača i kako izdržati taj pritisak.'