Rijeka - Hajduk 2:0

Odličnih 45 minuta Rijeke za pobjedu u Jadranskom derbiju

13.05.2017 u 18:58

Rijeka je nakon Dinamove pobjede nad Splitom imala težak posao. Jer nakon poraza od Lokomotive, na novi kiks nije imala pravo, a u 33. kolu MAXtv Prve lige u goste joj je došao raspoloženi Hajduk. Ipak, odličnom predstavom u prvih 45 minuta Rijeka je stigla do 2:0, a onda je tu prednost mudrom igrom i uz raspoložena Prskala sačuvala do kraja - za novi bijeg na 'plus 5'

Nakon poraza od Lokomotive u prošlom kolu, mnogi su sumnjali da Rijeka može izdržati pritisak koji je dolaskom na 'minus dva' boda stvorio Dinamo. Osim toga, na Rujevicu je došao Hajduk, momčad koja je u prethodnih pet kola upisala jednako toliko pobjeda.

• +10
HNK Rijeka - HNK Hajduk, utakmica 33. kola MAXtv Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

Međutim, Kek je cijeloga tjedna tvrdio da su njegovi igrači odlično reagirali i da o krizi nema govora.

Pripomogao je tome i Erceg, koji je nakon samo 20-ak sekundi utakmice uputio prvi udarac prema Prskalu, stavivši do znanja domaćinima da se unatoč nizu od 18 utakmica bez pobjede, žele nadigravati.

I nakon toga Rijeka je preuzela igru 'pod svoje'. Sjajno raspoloženi bili su i Gavranović i Bezjak i Bradarić, uz standardno dobre Mišića i Vešovića, pa smo do prve opasnosti pred Stipicom čekali do 14. minute. Prva tri pokušaja ulaska iza obrane Hajduka završila su u zaleđu, baš kao što je i Malešov projektil završio u mreži gostujućeg vratara. Naravno, na Rujevici je u tom trenutku zavladalo pravo ludilo.

U 20. minuti Rujevica je i žestoko protestirala jer sudac Zebec procijenio je da je start Terzieva nad Gavranovićem bio ispravan, iako je dojam da baš i nije bio.

No Kekovi igrači posvetili su se igri i već u sljedećoj minuti Bezjak je pucao kraj gola.

Isti igrač opasno je prijetio i u 28. minuti, ali sada je Stipica bio pravovremen u izlasku s gola. Na njegovu žalost, dvije minute kasnije nije mogao napraviti ništa jer domaći su s tri kratka dodavanja u čistu situaciju gurnuli Gavranovića kojem nije bilo teško zabiti za 2:0.

Do ozbiljnijih prilika Hajduk je stigao tek u završnici prvog dijela, kada je Prskalo prvo sjajnom paradom izbio Vlašićev udarac u korner, a onda i zaustavio Jeffersonov udarac glavom.

U drugom dijelu Rijeka se povukla, svjesna da ima zadovoljavajuću rezultatsku prednost, dok je Carrillova momčad nastavila u ritmu s kraja prvog dijela.

I u uvodnim minutama prijetili su Prskalu. Ipak, vratar domaćih nije se dao svladati, iako su ga i Erceg i Nižić i Ohandza pokušali iznenaditi.

Na kraju je ostalo 2:0 za Rijeku, koju već u srijedu čeka težak ogled u Koprivnici protiv Slaven Belupa. Preživi li i taj ogled, Kek će sa svojom družinom u zadnjem prvenstvenom kolu u Maksimir stići kao prvak. No 'padne' li u Podravini, sigurni smo da će i Dinamo učiniti sve za završnih 90 minuta prvenstva.

LokomotivaInter Zaprešić2:0
RijekaHajduk2:0
OsijekSlaven Belupo19:00