SLOVENSKI KUP

Dinamovoj koloniji prijetilo ispadanje, a onda se ukazao 'spasitelj' Marko Tolić

26.04.2023 u 07:24

Nogometaši Maribora, koje vodi hrvatski trener Damir Krznar, prvi su finalisti ovosezonskog slovenskog Kupa nakon gostujuće pobjede kod drugoligaša Bistrice od 3:1.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo pogodaka, u nastavku je poveo domaćin te je odmah u 46. minuti mrežu Maribora zatresao Kukovec. Inače, Bistrica je trenutačno na 13. mjestu drugoligaške ljestvice.

No, odgovor Maribora je bio brz, a četiri minute kasnije rezultat je bio 1:1, a izjednačio je hrvatski nogometaš Marko Tolić.

Igrač Dinama na posudbi u Mariboru (op.a. a u klubu su i dva bivša Dinamova igrača, sada kao članovi stožera - trener Krznar i Mihael Mikić) sjajno je pogodio s 20 metara i time samo potvrdio odličnu formu u dresu Maribora. Ovo je bio ukupno jedanaesti Tolićev pogodak otkako je došao u slovenski klub.

Potom je u 55. minuti Janežić dao autogol, a u 72. Antolin postavio konačnih 3:1 za Maribor.

U drugom polufinalu, u srijedu, igraju prvak Olimpija i Aluminij, a prošle sezone ovo je natjecanje osvojio Koper.