DVOSTRUKA KRUNA

Dinamov trener Damir Krznar nije skrivao sreću: Definitivno jedna od najljepših sezona, a u drugo poluvrijeme nismo ušli bahato

19.05.2021 u 23:11

Nogometaši Dinama pobjednici su hrvatskog nogometnog Kupa nakon što su u sjajnom finalnom ogledu sa čak devet golova u Velikoj Gorici pobijedili Istru 1961 sa 6:3, a pobjedu je prokomentirao trener 'Modrih' Damir Krznar

Podsjećamo, bilo je to nevjerojatno finale sa čak devet pogodaka, pri čemu je šest palo u drugom dijelu. Golove za Dinamo zabili su Mislav Oršić (6, 75), Arijan Ademi (9), Lovo Majer (33), Josip Šutalo (59-ag) i Mario Gavranović (84), dok su za Istru 1961 zabili Taichi Hara (52, 53) i Šime Gržan (63-11m), a sve ih možete pogledati OVDJE.

'Definitivno jedna od najljepših sezona u povijesti. Puno nam je značio trofej, nismo si htjeli dozvoliti da na kraju takve sezone ostanemo bez njega. Malo smo se pogubili u drugom dijelu, a onda ipak slavili', rekao je Krznar te dodao:

'Nismo ušli bahato u drugo poluvrijeme, htjeli smo kontrolirati utakmicu i doći do četvrtog ili petog gola, ispalo je drugačije. Šteta zbog terena, možda bi drugačije završilo da je bio kvalitetniji, ali za gledatelje nema boljeg od devet golova.'

• +31
Dinamo - Istra 1961, finale Hrvatskog kupa, 2021. Izvor: Cropix / Autor: Boris Kovacev / CROPIX

Sezona završava utakmicom 36. kola HT Prve lige protiv Šibenika koja je revijalnog karaktera, jer o ničemu ne odlućuje.

'Veseli nas što nema sportskog imperativa, dat ćemo šansu mlađima, pustit ćemo reprezentativce na kratki odmor, svi oni zaslužuju odmor. Borili smo se čitave sezone s dvije opasnosti, s velikim brojem utakmica i izuzetno dobrim Osijekom. Nema puno vremena do nove sezone, malo ćemo proslaviti, odmor će biti kratak i nastavljamo u istom ritmu.'

Izvor: tportal.hr / Autor: HNTV

Dinamo je tako na fantastičan način zaokružio možda i najuspješniju sezonu u povijesti kluba. 'Modri' su osvojili duplu krunu, te stigli do četvrtfinala Europske lige, u kojem su poraženi od finalista tog natjecanja Villarreala.