DRUGA STRANA MEDALJE

'Dinamo zove, nudi milijune, a Mišković kaže samo jednu riječ'

10.04.2026 u 19:24

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

U emisiji Druga strana medalje, na programu MAXSporta 1 (MAXtv) voditeljica Valentina Miletić ugostila je Radomira Đalovića, crnogorskog trenera koji je prošle sezone s Rijekom osvojio dvostruku krunu

Prisjetio se Radomir Đalović u emisiji Druga strana medalje jedne od brojnih situacija u momčadi Rijeke te se posebno osvrnuo na gazdu i prvog čovjeka kluba, Damira Miškovića.

Ne skriva Đalović koliko poštuje Miškovića i sve što je do sada napravio za klub.

'Mi sad možemo svi pričati... I sad kad čuješ svašta, i ja sam čuo po Rijeci svašta, Miško, Rijeka... Pa realno, čovjek je napravio ozbiljne stvari. Ne treba trošiti riječi za njega. To je čovjek koji mi je dao priliku i ja mislim da sam mu vratio i ja sam mu zahvalan', kazao je Đalović u razgovoru s Valentinom Miletić i nastavio:

'Mislim da je napravio ogromne stvari, teško da će se pojaviti netko tako velik poslije njega. Jer on je, ono, u pozitivnom smislu - monstrum. Ima milijun primjera i nekih stvari koje on napravi i koje ispadnu fenomenalne. Ne samo što se tiče trenera, nego i što se tiče igrača. Mi smo imali taj dio kad je Sergej Jakirović došao za trenera. Drugi dio je krenuo loše, loši rezultati... A i sami znate da Rijeka živi od prodaje igrača i nije lako tada prodavati...'

Druga strana medalje - Radomir Đalović Izvor: Licencirane fotografije / Autor: MAXSport / Youtube / MAXtv

Otkrio je Đalović jedan detalj iz tog vremena.

'Rijeka je klub u kojem plaća, od kad je Mišković vlasnik, nije kasnila jedan dan. To je, koliko godina? A to je velika stvar i nije to lako. Nije lako voditi jedan klub, posebno on koji radi sve sa svojim sredstvima i koji se bori cijelo vrijeme, koji je napravio stadion. Imali smo tada napadače - Deni Jurić, Obregon i Frigan koji je bio mlad, ali je dobio šansu. I Frigan krene odlično, zabije dva, tri gola odmah na početku. Deni Jurić se ozlijedio, a Frigana u tom trenutku hoće Dinamo', pričao je Đalović i zaključio:

'Bio bi to dobar transfer za Rijeku, možemo prodati igrača. I sad je tu bilo, ne znam točno, dva, dva i pol milijuna eura u igri. Mislim da je Čačić bio trener Dinama tada... Mišković je putovao negdje za Dubai i zove Čulinu i kaže: 'Što ste napravili, jeste prodali?' A ovaj mu kaže: 'Kako ćemo bez tebe?' Ma kaže Mišković: 'Ništa onda!' I što se na kraju dogodi? Frigan ostane još tri mjeseca u Rijeci i na ljeto se proda za šest milijuna eura!'