LOV NA LIGU PRVAKA

Dinamo se spasio, ali RB Salzburg odlazi sretniji

16.08.2016 u 22:36

Nogometaši hrvatskog prvaka, zagrebačkog Dinama, protiv austrijskog Red Bull Salzburga love ulazak u Ligu prvaka. Prva utakmica igrala se u Maksimiru, a okončala je rezultatom 1:1 što znači da će se o pobjedniku odlučivati sljedeće srijede u Salzburgu

DINAMO - RED BULL SALZBURG 1:1

---------------------------------------------------
DINAMO
: Eduardo; Stojanović, Sigali, Benković, Matel; Jonas, Knežević, Antolić; Fernandes, Rog, Soudani
RB SALZBURG: Walke; Schwegler, Ćaleta-Car, Hinteregger, Ulmer; Berisha, Bernardo, Laimer, Lazaro; Wanderson, Soriano
-------------------------------------------------------------

90' KRAJ UTAKMICE
92' - Gulbrandsen je imao veliku priliku, ali bio je za koju desetinku prespor na ubačaj s desne strane
90' - igrat će se još tri minute
87' - odlična prilika za goste, ali Lainer puca preko gola
85' - odličan prodor Roga, nakon čega Soudani puca ali Walke hvata loptu
78' - mijenjaju oba trenera: Henríquez umjesto Fernandesa te Lainer umjesto Wandersona
76' - GGGOOOLLL - Rog s 11 metara pogađa za 1:1
75' - Ćorić je ubacio, Soudani promašio loptu ali je Rog oteo loptu no 'počistio' ga je Bernardo i sudac je pokazao na bijelu točku
73' - slobodni je udarac izveo Rog, a Ćorićev udarac glavom odbio se od terena ali i prošao pokraj gola
72' - Soudani je iznudio prekršaj Hintereggera, na rubu 16-erca, iskosa..
64' - Ćorić ulazi umjesto Antolića
63' - Gulbrandsen je ušao, Jonathan Soriano izašao
59' - GGGOOOLLL - Lazaro je iskoristio ubačaj Wandersona s desne strane, a kojeg Stojanović nije uspio pokriti
57' - Knežević izalizi, Pavičić ulazi
55' - velika greška Antolića, ali Wanderson, an asvu sreću, nije kaznio ovaj propust
53' - prilično čudna akcija Dinama, koja je mogla loše završiti po 'modre'
50' - nova opasnost pred Dinamovim golom, ali Berishin udarac zaustavlja Eduardo
49' - dobar ubačaj Marka Roga, ali nitko od igrača nije ispratio loptu
48' - Ulmer je imao priliku ali Eduardo je spreman na sve
46' - počelo je drugo poluvrijeme; promjena nema ni u jednom sastavu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' - odlična Kneževićeva lopta u 'for' za Soudanija ali njegov udarac dobro zaustavlja Walke
43' - lagani pritisak gostiju, ali Hinteregger loše završava akciju suigrača
37' - Sigalijev start za žuti karton; tko zna što bis e dogodilo da nije zaustavio Lazara
32' - uspio je Soudani borbenošću uzeti loptu, dodati do Roga ali upsio je osvojiti samo korner
30' - ubačaj Bersihe na kojeg Hinteregger skače i puca glavom a Eduardo krajnjim naporom izbija van gola
29' - oštar start Soudanija na nogu Ulmera
27' - Ćaleta Car prejršajem za žuti karton zaustavlja Fernandesa
26' - sjajan sloborni udarac Berishe otišao je malo kraj vratnice; ostaje 0:0
25' - došla je jedna odbijena lopta do Soudanija, ali u padu je poslao loptu preko gola
23' - Jonas sjajno zaustavlja Soriana
22' - Jr. Fernandes pogađa mrežu, ali s vanjske strane
18' - no Rogov udarac iz slobodnjaka otišao je visoko preko gola
17' - slobodni udarac za Dinamo; Lazaro je srušio Čopa;
15' - još jedna prilika za goste, sada je Wanderson bio neprecizan
13' - imali su gosti dobro priliku, no udarac Berishe otišao je daleko od gola
9' - Kneževićev udarac s 18 metara, lijevom nogom, odlazi kraj gola
8' - odlična akcija Dinamovih igrača, a koju je jakim ali i nepreciznim udarcem okončao Jonas
6' - novi pokušaj gostiju, ali lopta je pogodila u 'modri' blok
5' - dobra akcija Red Bulla, Sortiano je pucao no netko od domaćih igrača izbio je loptu u korner
3' - Dinamo je otovoreno ušao u ogled, a već su imali i prvi korner
1' - 'Dinamo igra u modrim dresovima, a gosti iz Salzburga u bijelima

- dvoboj sudi Grk Tasos Sidiropoulos

20.45 sati - počeo je dvoboj u Maksimiru; na kojem je 15-tak tisuća gledatelja
------------------------------------------------------------.
Dvaput je austrijski prvak u zadnjih sedam godina bio koban za Dinamo, ali sada ima slabiji sastav nego tada i u Dinamu se nadaju da je došlo vrijeme za osvetu i plasman u skupinu Lige prvaka