'MODRI' VS. 'VIOLE'

Dinamo s minimalnom prednošću na uzvrat u Maribor

22.08.2012 u 19:55

Večeras se od 20.45 sati igra posljednja kvalifikacijska runda za ulazak u Ligu prvaka, a u prvoj utakmici Dinamo je bio domaćin Mariboru. Čačićevi su igrači slavili s 2:1, što im daje malu prednost uoči uzvrata sljedećeg utorka u Mariboru

Iako se Zagreb grije na preko 30°C, u Maksimiru priželjkuju još uzavreliju atmosferu, kako bi možda već u prvoj utakmici osigurali ulazak u skupine Lige prvaka. 'Modrima' na putu prema elitnom natjecanju u kojem su igrali i prošle sezone stoji neugodni Maribor, koji dominira slovenskim nogometnom već nekoliko godina i sasvim sigurno neće biti bezazleni suparnik.

Podsjetimo, prošle sezone u ovoj fazi Dinamo je igrao sa švedskim Malmöm te je nakon zagrebačkih 4:1 strijepio u uzvratu.

Do ove utakmice s Mariborom, Dinamo je stigao nakon što je izbacio bugarski Ludogorec a potom i moldavski Šerif.

U Dinamu uoči utakmice tvrde da su oni favoriti, s tribina će ih, nadamo se, bez ubačenih baklji, bodriti 20-tak tisuća navijača, a od Badelja, kapetana na odlasku, očekuje se najljepši mogući rastanak s klubom i navijačima.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OVDJE PRATITE TEKSUTALNI PRIJENOS
90'+4 - KRAJ UTAKMICE
90' - igrat će se još četiri minute nadoknade
88' - Vrsaljko je ušao umjesto Sammira
85' - Sammir sa 18 metara pogađa vratnicu
80' - Šimunić je prekršajem zaustavio Tavaresa (žuti karton) i to na nekih 23 metara, u zoni šuta, ali loše je izneden
77' - Peko je pogriješio, ali Kelava je ispravio njegovu grešku
74' - 2:1 GGOOLLL Badelj se iskupio i doveo Dinamo u vodstvo
70' - na drugoj strani lopta je pobjegla u gol-aut Milanu Badelju
68' - Berić je promašo stopostotonu priliku za Maribor
67' - slovensku prijetnju, to jest udarac Tavaresa Kelava je uhvatio
64' - odlična asistencija Badelja, lopta u prostor za Pivarića, no njegov je udarac otišao za malo pokraj gola
62' - Sammirov ubačaj za Ademija, ali lopta je otišla preko gola
57' - Rukavina izašao, ušao Beqiraj
57' - Berićeva bomba otišla je malo preko gola
56' - Sammirov korner izazvao je - još jedan, s druge strane
55' - opasna situacija pred Kelavom, ali je Šimunić zaustavio kontru Maribora
53' - Sammirov korner, nakon kojeg e Badelj pucao ali lopta nije mogla proći kroz šumu gostiju
51' - Badelj je krivo dodao, pa gosti grade napad
47' - prva prijetnja u drugom dijelu je za goste a pucao je Filipovič
46' - umjesto Leke ušao je Peko

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA
44' - Pivarić je ubacio s lijeve strane, Šimunić je vratio loptu u sredinu a Čop je zapucao još jednu priliku
39' - 1:1 GGOOLLL - a taj slobodnjak, kojeg je izveo Cvijanovič gosti su pretvoriliu u pogodak - autogolom Badelja
38' - sudac više nije imao popusta za Leku te mu je dao žuti karton
34' - Lekin prekršaj, a nakon ubačaja dobru je priliku imao Berić
33' - dio tribina viće 'Mamiću, cig.., odlazi iz Svetinje', dok im drugi dio zviždi
32' - požrtvovnost Čopa, ali lopta ga je pogodila u ruku
30' - novi slobodnjak za goste, ali pogađaju živi zid
28' - prekršaj Vide za žuti karton, ali gosti loše izvode slobodnjak
26' - Cvijanovič je pucao, ali kraj gola - dobra akcija gostiju
25' - odličnu asistenciju Sammira Čop je poslao preko gola
24' - korner za Dinamo, ali nije bilo ubačaja već se kombiniralo
18' - Filipovič je uputio prvi udarac prema Kelavinom golu
16' - skoro autogol, Vida je ubacio, a Arhus je glavom skoro matirao Handanoviča, koji je loptu odbio u vratnicu
15' - Pivarić je dobro centirao s lijeve strane, ali je lopta preletjela Čopa i Leku
10'- 1:0 GGOOLLL Vida je ubacio a Čop poentirao, prije toga je Sammir pucao ali se lopta odbila od nekog gostujućeg igrača Vidi na nogu
 8' - provokacija slovenskih navijača - 'Ubij purgera'
 7' - Ademi je povukao loptu iz dubine, došao do 16-erca i dobro pucao, ali malo preko gola
 6' - poigravanje Kelave i Šimunića, aut za goste
 5' - Tavares je dobio loptu, ali mu je pobjegla
 4' - od Dinama smo vidjeli tek jedan dobar potez Sammira
 3' - gosti iz Maribora dobro su se postavili
 1' - počela je utakmica, Dinamo je prvi imao loptu

- uoči utakmice može se primjetiti da je sjeverna tribina tek skomrno popunjena, no postoji mogućnost da su navijači, ogorčeni policijskom represijom na utakmicu pozvali i svoje odvjetnike kako bi navijačima, onima koji nisu na popisima sa zabranom, osigurali ulazak na tribine