UTAKMICA SEZONE

Dinamo opet izborio Ligu prvaka

28.08.2012 u 20:15

Danas (20.45) je na rasporedu uzvratna utakmica play-offa Lige prvaka između Maribora i Dinama. Hrvatski prvak na stadionu Ljudski vrt brani prednost od 2:1 iz prvih 90 minuta iz Maksimira, a najvažnije trenutke dvoboja možete saznati u tekstualnom prijenosu tportala

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

Sastavi:

Maribor: Handanovič - Milec, Rajčević, Arghus, Mejač - Filipovič, Mertelj, Cvijanovič, Ibraimi, Tavares - Berić
Dinamo: Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić - Badelj, Ademi, Čop, Ibanez, Sammir - Beqiraj

Maribor - Dinamo 0:1

90+3' - kraj utakmice, Dinamo je u Ligi prvaka
90+2' . nakon kornera izbio je Ibanez
90' - tri minute sudačke nadoknade
86' - Handanovič je nespretno obranio slobodnjak Badelja
85' - divljački start Argusa na Čopa u izglednoj situaciji, zasluženi crveni karton
83' - Krstanović je zamijenio Sammira
82' - Sammir se lijepo oslobodio čuvara, ali i onda katastrofalno pucao
80' - veliki pritisak Maribora, Dinamo se povukao
77' - Badelj je prošao, a Čop s nekoliko metara pucao pored gola
74' - slobodnjak Cvijanoviča, odbio se nezgodno od živog zida, ali je lopta prošla pored vratnice
73' - poništen gol Mariboru, sudac na sreću Dinama nije poštovao prednost
70' - bomba Cvijanoviča, ali je Kelava spreman na izazov
69' - Ibanez je poslao loptu nebu pod oblake, iako je imao nekoliko slobodnih suigrača u boljoj poziciji
65' - sjajna lopta za Sammira u dubinu, koji je izašao pred Handanoviča te ga je želio nonšalantno lobati, ali ravno u ruke golmana, kakvo skupo poigravanje
63' - Mertelj iz daljine, ali preko grede, nije bilo potrebe za Kelavinu intervenciju
62' - Sammir je na muke iz kornera stavio Handanoviča
61' - sve više netočnih dodavanja u Dinamovim redovima, ali Slovenci to nisu u stanju iskoristiti
57' - Berić je iz dobr situacije, neometan, pucao preko gola i istrčalog Kelave
52' - Ibanez je pucao i izborio korner, a nakon njega se nije dogodilo ništa iako je Tonel bio na lopti
50' - Šimunić je u posljednji trenutak izbio loptu ispred Berića
49' - opalio je Čop s 19 metara, a Handanović je krajnjim naporom obranio
46' - počelo je drugo poluvrijeme, ušli su Calello i Leko umjesto Beqiraja i Ademija

45+1' - kraj prvog poluvremena
45' - gol Dinama je poništen radi zaleđa, Pivarić je gurnuo za Beqiraja, Crnogorac je zabio, ali je podignuta zastavica, sumnjiva odluka
38' - 'skraćeni korner' za domaćina, gužva u Dinamovom petercu, ali se lopta ipak izbila
35' - Sjajno ubacivanje Sammira, a Vida je prebacio istrčalog Handanovića, ali i gol
31' - Filipovič s 25 metara, ali ravno u Kelavu
30' - loša intervencija Kelave, ali je spasio Vida
29' - Ibanezov pokušaj iz daljine je blokiran
27' - Tavares je bio u izglednoj situaciji, ali je prije toga napravio prekršaj na Vidi što je sudac vidio i dosudio
24' - novo ubacivanje domaćina ravno u ruke Kelave
20' - vrlo dobro stoji Dinamo na travnjaku, nema nikakvih prilika niti s jedne strane što odgovara hrvatskom prvaku koji ima vodstvo
17' - razdoblje igre u kojoj je Maribor imao loptu u svojim nogama, ali bez ikakve opasnosti po Kelavu

12' - 0:1 - GOOOOOOOL - nakon kornera Sammira na drugu vratnicu, Čop je loptu vratio u peterac Slovenaca gdje ju je nogom u mrežu ugurao Tonel. Slovenci su se bunili da je lopta bila već vani prije asistencije Čopa, ali se sudac nije oglasio
11' - odličan udarac Čopa sa 16 metara, jedno dobra obrana Handanoviča
10' - nakon kornera Maribora, Kelava je dobio udarac, mali je zaiskrilo, ali se isto tako brzo smirilo
7' - nakon kornera Čop je zaprijetio, ali iz preteške pozicije
5' - ništa nema od nekog strahovitog pritiska domaćina
2' - prvi udarac pripao je Beqiraju, ali slabo pored lijeve vratnice
1' - počela je utakmica u prepunom Ljudskom vrtu u kojem se osjeti naelektrizirana atmosfera

----------------------------------------------------------------------------------

Najbolja slovenska i hrvatska momčad igraju utakmicu visokog uloga. Ne samo što prolazak donosi igranje s najjačim klubovima Europe u elitnom natjecanju nego je tu i velika financijska injekcija UEFA-e najmanje od 8,6 milijuna eura.

Ne smije se zaboraviti kako klubovi u Ligi prvaka zarađuju više i od ulaznica, sponzora, a moguće je da poraste i tržišna vrijednost igrača. Dodajmo da sastav koji ne prođe, utjehu će pronaći u skupinama Europske lige.

Inače, Dinamo je u Maksimiru slavio 2:1 golovima Duje Čopa i Milana Badelja, dok je 'modri' kapetan autogolom bio jedini gostujući strijelac.

Ukoliko Dinamovi igrači obrane stečenu prednost bit će to četvrti puta kako će osigurati nastup u skupinama Lige prvaka, a igrali su tamo i prošle sezone. S druge strane Maribor lovi svoj drugi plasman među elitu, prvi puta nakon 1999.

Gledajte utakmicu

Utakmicu Maribora i Dinama, koja će u izravnom prijenosu biti na Arenisport 1, baš kao i niz drugih susreta Lige prvaka, Europske lige i MAXtv Prve lige, ljubitelji nogometa moći će pogledati i na portalu match.tportal.hr te na tribina.hr.

Statistika je na strani Zagrepčana koji su i u prošlosti Maribor izbacivali u nokaut fazi, a zanimljivo je kako Dinamo nikada nije u pretkolima ispao od nekog slovenskog predstavnika (pet puta).

Osim toga Dinamo u pretkolima nije ispao u posljednjih 18 navrata ako je imao prednost iz prvog dvoboja. Zadnji puta nisu obranili 'zalihu' 1996. kada su u Kupu Uefa poraženi od moskovskog Spartaka 2:1, nakon što su doma pobijedili 3:1.

Spomenimo i kako je Ante Čačić još bez poraza na klupi Dinama, njegov niz se protegnuo na čak 30. utakmica (prvenstvo, kup, Europa).

'Iako smo gosti, ja vjerujem da smo favoriti i u uzvratnoj utakmici. Domaćina će nositi atmosfera i fanatizam, ali mi imamo puno više kvalitete i možemo računati na dobar rezultat u Mariboru. Idemo pobijediti,' rekao je Čačić.